piątek, 14 czerwca

Według Economic Daily News modele iPhone’a 16 Pro, które pojawią się w przyszłym roku, zostaną poddane gruntownej zmianie obiektywu.

Apple planuje zastosować bardziej zaawansowane soczewki formowane ze szkła, co według witryny wpłynie na cieńszą i lżejszą konstrukcję, krótsze soczewki oraz lepsze powiększenie za pomocą zoomu optycznego.

Mówi się, że ulepszone szkło będzie ograniczone do teleobiektywów ze względu na trudny proces produkcyjny i ograniczone możliwości produkcyjne. Przedstawiciele Apple rzekomo niedawno odwiedzili dostawcę formowanego szkła, firmę Hoya. Na stronie internetowej firmy Hoya podano, że jest ona w stanie wyprodukować dużą liczbę „bardzo dokładnych soczewek asferycznych formowanych ze szkła”. Apple będzie także pozyskiwać soczewki od obecnego dostawcy Largan Precision.

Oczekuje się, że nowa technologia soczewek będzie droższa, dlatego modele ‌iPhone’a 16‌ Pro mogą w przyszłym roku doświadczyć wzrostu ceny.

W lipcu na koncie Weibo Digital Chat Station odniesiono się do technologii formowanego szkła w modelach iPhone’a 16‌ Pro, sugerując, że Apple wprowadzi „super” teleobiektyw. Super to etykieta zwykle stosowana do aparatów, których ogniskowa przekracza 300 mm, co znacznie przekracza zoom 120 mm obecnego obiektywu z 5-krotnym zoomem w modelu 15 Pro Max.

Oczekuje się, że zarówno iPhone 16‌ Pro, jak i Pro Max będą oferować bardziej zaawansowane możliwości teleobiektywu, które obecnie są ograniczone tylko do modelu Pro Max, ale Digital Chat Station zasugerował, że możliwości „super” zoomu mogłyby być ograniczone do Pro Max, co zapewniłoby mu jeszcze bardziej zaawansowane możliwości zoomu optycznego niż w iPhonie 16 Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx