sobota, 15 czerwca

Nowe modele iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro firmy Apple posiadają port USB-C zamiast portu Lightning do ładowania i przesyłania danych. Nowy port umożliwia również iPhone’om ładowanie szerokiej gamy urządzeń USB-C, w tym innego iPhone’a.

Jak wykazał Marques Brownlee, podłączenie iPhone’a ze złączem Lightning do iPhone’a 15 ze złączem USB-C za pomocą kabla USB-C do Lightning umożliwia iPhonowi 15 zasilanie starszego iPhone’a. Po podłączeniu iPhone’a ze złączem Lightning do iPhone’a 15,  to iPhone 15 zawsze będzie zasilał iPhone’a ze złączem Lightning, nawet jeśli poziom naładowania baterii iPhone’a 15 będzie niższy.

Jeśli połączymy ze sobą dwa iPhone’y 15 oba urządzenia skomunikują się ze sobą ustalając, który z nich ma słabszą baterię i w ten sposób lądując tego słabszego. Jeśli więc macie słabą baterię, a znajomy z iPhonem 15 ma ją w pełni naładowaną możecie podłączyć swojego iPhone’a do iPhone’a znajomego i podładować swój.

A co jeśli połączymy iPhone’a z telefonem z Androidem? Okazuje się, że w takim przypadku jeśli telefon z systemem Android obsługuje funkcję USB Power Delivery i zostanie do niego podłączony iPhone za słabszą baterią, urządzenie z  Androidem również będzie w stanie ładować iPhone’a. Jeśli telefon z Androidem nie posiada USB PD, wynik będzie niespójny i nie da się przewidzieć, który telefon będzie ładowany.

Portu USB-C w ‌iPhonie 15‌ można używać również do ładowania zegarka Apple Watch lub słuchawek AirPods Pro 2 z etui ładującym USB-C za pomocą przewodu USB-C na USB-C. Port ten powinien także współpracować z większością innych urządzeń USB-C.

Niestety podczas ładowania innego urządzenia za pomocą iPhone’a 15 ładowanie jest ograniczone do 4,5 W. Jest to odpowiednie w przypadku małych urządzeń, takich jak Apple Watch, ale nie zapewni dużej mocy dla iPhone’a, więc ładowanie iPhone’a z iPhone’a raczej nie będzie należeć do najszybszych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx