sobota, 22 stycznia

PCMag potwierdził dziś, że w tegorocznych iPhone’ach wykorzystano modemy Intela, a nie Qualcomm.

Wiadomość ta nie jest zbyt wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę fakt, że ugoda z Qualcomm po trwającym konflikcie zakończyła się na tyle późno, aby firma skorzystała z modemów tej firmy. W związku z tym Apple zdecydował, że użyje modemów Intel w iPhonie 11 i 11 Pro co właśnie zostało potwierdzone.

PCMag twierdzi, że urządzenia oparte na procesorach Intel i Qualcomm mają różne konfiguracje menu ekranów testowych, a najnowsze urządzenia Apple używają układu Intela.

Informacje z testów nie określają, którego modemu Intela używa Apple, ale nowe iPhone’y najprawdopodobniej są wyposażone w XMM 7660, ostatni modem, który Intel wyprodukował przed sprzedażą tej części biznesu.

PCMag twierdzi, że spodziewa się, że nowe iPhone’y będą miały o 20 procent szybsze prędkości LTE niż w zeszłym roku, ale należy to sprawdzić, by móc to potwierdzić. IPhone 11 będzie nieco wolniejszy niż iPhone 11 Pro, pomimo tego, że obsługuje LTE klasy Gigabit, ma 2×2 MIMO zamiast 4×4 MIMO.

Wczesne testy udostępnione zaraz po prezentacji nowych iPhone’ów 10 września sugerowały, że iPhone 11 Pro był o 13 procent szybszy niż iPhone XS, ale nie było żadnych informacji na temat tego, jak przeprowadzono porównanie prędkości.

Apple używał modemów Intela wyłącznie w najnowszych iPhone’ach ze względu na legalną bitwę z Qualcomm, ale na początku tego roku Apple i Qualcomm rozwiązały spór i podpisały nową umowę, dzięki której Apple będzie używać modemów Qualcomm w swoich urządzeniach przez kilka następnych lat.

Apple planuje użyć technologii Qualcomm w iPhonie 2020, który ma obsługiwać 5G, ale firma rozwija również własną technologię modemu i kupiła znaczną część działu modemów Intela, aby osiągnąć swój cel. Ostatecznym celem Apple jest stworzenie własnych układów modemowych, zmniejszając zależność od Qualcomm, a firma podobno wyznaczyła sobie cel 2021.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x