poniedziałek, 22 lipca

Apple ogłosił dziś, że 33. doroczna konferencja programistów na całym świecie ma się odbyć od poniedziałku 6 czerwca do piątku 10 czerwca. Podobnie jak w przypadku kilku ostatnich wydarzeń WWDC, konferencja Worldwide Developers Conference 2022 odbędzie się w formie cyfrowej, bez bezpośrednich spotkań z uczestnikami.

Przed 2020 roku czyli przed wybuchem pandemii. Apple organizował WWDC w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii, w których uczestniczyło tysiące programistów i pracowników Apple, ale od 2020 roku Apple wprowadził bezpłatne wydarzenie online dla wszystkich, które będzie podtrzymane również w tym roku.

Plusem wydarzenia online jest fakt, że nie będzie ono wiązało się z żadnymi kosztami, a wszyscy deweloperzy z całego świata będą mogli wziąć udział w nim wirtualny udział. Apple planuje zorganizować sesje i laboratoria dla programistów, aby mogli zapoznać się z nowymi funkcjami i aktualizacjami oprogramowania, które zostaną wprowadzone podczas wydarzenia. Zaplanowane jest również tradycyjne wyzwanie Swift Student Challenge.

Apple twierdzi, że tegoroczne wydarzenie obejmie dodatkowe sesje informacyjne, więcej laboratoriów edukacyjnych, więcej salonów cyfrowych do angażowania uczestników i więcej zlokalizowanych treści, aby WWDC22 było „prawdziwie globalnym wydarzeniem”. Choć wydarzenie będzie miało charakter cyfrowy, Apple planuje również zorganizować specjalny dzień dla programistów i studentów w Apple Park 6 czerwca, aby wspólnie obejrzeć przemówienie i filmy o State of the Union. W związku z ograniczeniami przestrzeni Apple będzie prowadził zapisy na to wydarzenie.

Sesje programistów i wszystkie inne informacje będą dostępne w witrynie Apple Developer lub za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Apple Developer. Uczniowie mogą zgłosić swoje Swift Playground do Swift Student Challenge od dzisiaj do 25 kwietnia, a zwycięzcy otrzymają ekskluzywną nagrodę ‌WWDC 2022‌. Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej temu wyzwaniu.

Oczekuje się, że Apple zorganizuje konferencję online w pierwszym dniu WWDC, aby zaprezentować nowe oprogramowanie, w tym iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 i watchOS 9. Możliwe również, że zobaczymy nowy sprzęt na WWDC, ponieważ Apple pracuje nad zaktualizowanym komputerem Mac Pro z chipem Apple Silicon, nową wersją MacBooka Air i nie tylko.

Apple planuje dostarczyć programistom dodatkowe informacje przed „WWDC 2022” za pośrednictwem poczty e-mail, aplikacji Apple Developer i witryny Apple Developer.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx