sobota, 13 kwietnia

Microsoft ogłosił, że gra Fortnite jest już dostępna w usłudze Xbox Cloud Gaming, co oznacza, że użytkownicy iPhone’a i iPada mogą grać w Fortnite za darmo, mając tylko konto Microsoft.

Fortnite to pierwsza darmowa gra, która została dodana do Xbox Cloud Gaming, która wciąż jest dostępna w wersji beta. Usługa Xbox Cloud Gaming jest dostępna w 26 krajach w tym w Polsce, a w Fortnite można grać poza iPhone’ami i iPadami również na smartfonach i tabletach z systemem Android oraz komputerach z systemem Windows.

Nie potrzeba żadnej instalacji, ponieważ Xbox Cloud Gaming to gra w przeglądarce i nie jest do niej wymagane członkostwo ponieważ Fortnite jest bezpłatny. Gra obsługuje natywne sterowanie dotykowe lub podłączony kontroler.

Dzięki grze Fortnite dostępnej za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming, użytkownicy iPhone’ów i iPadów znów mogą grać w tą grę po tym, gdy została ona usunięta z App Store przez Apple po załamaniu przez deweloperów zasad App Store.

Usługa gier w chmurze GeForce NOW również testuje wersję beta wsparcia gry Fortnite na iPhone’ach i iPadach, ale Fortnite na GeForce NOW jest dostępny tylko w zamkniętej wersji beta. Fortnite przez Xbox Cloud Gaming jest dostępny dla każdego, kto ma konto Microsoft.

Apple nie planuje powrotu Fortnite do App Store, podczas trwającej wciąż sądowej bitwy z Epic Games, więc gry w chmurze to jedyny sposób na dostęp do popularnej gry Battle Royale na urządzeniach z systemem iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx