poniedziałek, 11 grudnia

W tym tygodniu kilka stron związanych z Apple zauważyło, że w ich dziennikach zaczynają pojawiać się użytkownicy odwiedzający strony z systemu iOS 9.1. Wywołało to spekulacje, że Apple zaczął już prace nad aktualizacją, aby przetestować możliwości prawdopodobnego 12,9 calowego „iPada Pro” lub iPada mini 4 przed produkcją. Jak się okazuje, teorie te były słuszne.

Analitycy z firmy AppSee, jak pisałem wcześniej, odnaleźli wzmiankę o „iPadzie 6,8” o rozdzielczości 2732 x 2048 w swoich dziennikach. Temat jednak został pociągnięty dalej i sprawdzono, jaka wersja systemu iOS jest już zainstalowana na tym iPadzie. Okazuje się, że jest to system iOS 9.1, sugerując, że prace nad iOS 9.1 pokrywają się z rozwojem iPada Pro.

iOS 9.1 na dużym tablecie w dziennikach AppSee sugeruje, że jest to system operacyjny z jakim trafi na rynek iPad Pro, co wyklucza możliwość jego zaprezentowania we wrześniu wraz z iPhone’em 6S i iPhone’em 6S Plus. Zarówno iOS 9.1 i iPad Pro prawdopodobnie zostaną zaprezentowane na osobnej imprezie jeszcze w tym roku.

Dzisiejsze doniesienia sugerują również, iPad Pro będzie wprowadzony do masowej produkcji we wrześniu lub październiku, wskazując na to, że przełom października i listopada to dość dobra data na jego premierę. Jest zatem możliwe, że Apple planuje utrzymać październikowy terminarz premier iPadów utrzymywany przez ostatnich kilku lat, wprowadzając iPada Pro w połowie października i rozpoczynając jego sprzedaż na koniec miesiąca.

Nie jest jasne, jakie zmiany zostaną wprowadzone w iOS 9.1, ale iPad Pro zawiera kilka funkcji, które mogą wymagać specjalnej aktualizacji, takie jak wyświetlacz reagujący na siłę dotyku, rysik oraz obsługę portu USB-C, który mógłby wesprzeć urządzenia peryferyjne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marioo
Marioo
8 lat temu

Prosze wybaczyć Szanowna Redakcjo, ale zdanie zaczynające się od „Jest zatem(…)” a kończące sie na „(…)na koniec miesiąca” jest chyba do poprawki

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx