sobota, 2 marca

iphone-6-mini

Firma Apple uruchomiła nowy program wymiany kamery iSight w iPhone’ie 6 Plus, który będzie polegał na wymianie modułu kamery w niewielkim procencie urządzeń iPhone 6 Plus, które mają uszkodzony tylny aparat.

Według nowej strony poświęconej programowi wymiany, niektóre jednostki iPhone’a 6 Plus, które zostały sprzedane w okresie od września 2014 do stycznia 2015 roku mogą posiadać element, który jest wadliwy i powodujący, że zdjęcia wyglądają jak rozmyte.

Telefony iPhone 6 Plus, które robią nieostre zdjęcia i mają uprawniony do programu numer seryjny będą miały wymienione przez Apple moduły kamery bez żadnych opłat. Naprawy będzie można dokonać w autoryzowanych serwisach Apple.

Zrzut ekranu 2015-08-22 o 13.27.41

Użytkownicy iPhone’a 6 Plus skarżą się na rozmyte zdjęcia już niemal od pierwszych modeli, kiedy to urządzenie trafiło do sprzedaży we wrześniu 2014 roku. Jak podkreślono w różnych raportach, kwestia ta związana jest w problemie z ostrością jaki ma aparat i po części może wynikać z optycznej stabilizacji obrazu w tych modelach. IPhone 6, który nie ma optycznej stabilizacji obrazu, nie jest dotknięty tym problemem.

blurryiphone6plus-800x600

przykład rozmytego zdjęcia wykonanego wadliwym iPhone’em 6 Plus

Apple zaleca, aby użytkownicy dotknięci problemem przygotowali się do procesu wymiany przez stworzenie kopii zapasowej danych w iTunes lub iCloud. Apple ostrzega również, że jednostki iPhone’a 6 plus z uszkodzeniami takimi jak pęknięty ekran muszą najpierw rozwiązać ten problem zanim nastąpi wymiana aparatu, ponieważ uszkodzenia mogą pogarszać proces wymiany aparatu.

Program wymiany kamery iSight w iPhone’ie 6 Plus będzie trwał trzy lata od pierwszej sprzedaży detalicznej urządzenia. Więcej na stronie programu: https://www.apple.com/pl/support/iphone6plus-isightcamera/

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx