niedziela, 3 grudnia

Apple podobno szykuje się do premiery bardzo wyczekiwanego „iPada mini” w trzecim kwartale 2012 roku. Nowe urządzenie ma być „kontrą” dla zbliżających się nowych tabletów z Windowsem 8.

7,85-calowe urządzenie ma kosztować między 249 a 299 dolarów, co pozwoli mu konkurować z tańszymi urządzeniami z systemem Android choćby od Amazona.

Powyższe inforamcje pochodzą z raportu, który pojawił się na chińskim portalu NetEase i został przetłumaczony przez serwis Kotaku:

NetEase twierdzi, że urządzenie zostanie zaprezentowane około trzeciego kwartału tego roku jako „kontratak” dla nadchodzących tabletów Windows. Raport twierdzi również, że urządzenia będzie kosztować od 249 dolarów do 299 dolarów a startowa partia gotowych do sprzedaży urządzeń osiągnie na dzień premiery 6 milionów sztuk.

Apple podobno testuje już 7,85-calowe urządzenie w swoich laboratoriach, a wielu analityków uważa, że urządzenie jest właśnie tym, co firma z Cupertino przygotowuje by odeprzeć konkurencję w postaci np. Amazon Kindle Fire. Nie tylko z tym urządzeniem ma konkurować mniejszy iPad. Ma też stać się celem dla zainteresowanych pierwszymi modelami tabletów z Windowsem 8 jeśli pojawią się one w podobnym momencie.

Pomimo swojego mniejszego wyświetlacza, „iPad mini” ma posiadać taką samą rozdzielczość 1024 x 768 jak oryginalny iPad, co oznacza, że istniejące aplikacje iOS nie będzie musiały zostać przeprojektowane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx