niedziela, 14 lipca

Ludzie kochają użytkować i indywidualizować swoje iPody Nano jako zegarki. Dzięki różnym tarczom zegarka i muzyką dostępną w każdej chwili, to bardzo atrakcyjny sposób na zestawienie tych urządzeń w całość. Jednak powstający projekt Pebble z Palo Alto w Kalifornii nie tylko poprawia technologię samego zegarka, ale czyni z niego urządzenie połączone z iPhone’em.

Pebble to nieskończenie konfigurowalne urządzenie, które oprócz różnych form zegarków jest łącznikiem do wielu użytecznych aplikacji. Pebble łączy się z iPhone’em za pośrednictwem technologii Bluetooth i wysyła poprzez wibracje informacje o połączeniu przychodzącym, nowym e-mailu, smsie i wielu innych.

Pebble można łatwo dostosować przez dodanie aplikacji (za pośrednictwem iPhone’owej aplikacji Pebble) dla rowerzystów, biegaczy, do kontroli muzyki, dalmierza dla golfiarzy i wielu innych które są jeszcze w planach. Pebble ma również możliwość indywidualizowania tarcz zegarka (podobnie jak w iPodzie Nano), aby dać każdemu z właścicieli niepowtarzalny styl. Zegarek będzie dostępny w 4 kolorach – białym, czarnym, wiśniowym i czwartym, który ostatecznie zostanie wybrany przez zwolenników projektu na Kickstarter.

Rodzaj powiadomień jakie możemy dostawać na Pebble z iPhone’a to:

  • informacja o przychodzącym połączeniu wraz z identyfikacją
  • powiadomienie o nowym e-mailu (Gmail lub konta pocztowe IMAP)
  • powiadomienia z Kalendarza
  • Wiadomości Facebook
  • Twitter
  • Alarmy pogodowe
  • Cichy alarm wibracyjny i timer

Projekt okazał się wyjątkowo interesujący i już wiemy, że na pewno zostanie zrealizowany, bo skala zainteresowania przeszła najśmielsze przewidywania. Zebrano już ponad 2 mln dolarów, a do jego startu potrzebowano „zaledwie” 100 000 dolarów. Za 115 dolarów już dziś możecie dokonać rezerwacji na jeden z zegarków w kolorze czarnym, lub za 125 dolarów w dowolnym kolorze.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat projektu zapraszamy na stronę oficjalną projektu Kickstarter.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iPodzik
iPodzik
12 lat temu

a kurcze…meega!!!!!!chce taki!!!!!! 🙂

Maro
Maro
12 lat temu

pomysł musiał wypalic bo ludzie od dawna czekają na coś takiego

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx