wtorek, 27 lutego

Cortana iOS

Microsoft ogłosił dziś, że jego osobisty asystent cyfrowy Cortana będzie dostępny dla iPhone’a i smartfonów z Androidem jeszcze w tym roku, po wielu plotkach w ciągu ostatniego roku sugerujących wieloplatformową ekspansję usługi. W systemie Windows 10 znajdzie się również nowa aplikacja „Phone Companion” jako centralne miejsce dla użytkowników komputerów PC na instalację Cortany i innych aplikacji Windowsowych na iPhone’ie, Androidzie i Windows Phone.

Microsoft odsłonił swojego asystenta Cortana na Windows Phone 8.1 w kwietniu ubiegłego roku jako odpowiedź firmy na Siri i Google Now, a firma ma również dodać osobistego asystenta do desktopowej wersji systemu Windows 10 tego lata. Microsoft zapowiada, że Cortana została zaprojektowana w taki sposób, by uczyć się się nie tylko głosu swojego właściciela, ale również poznać jego upodobania, nawyki i zwyczaje. Oznacza to, że będzie nas nie tylko słuchać, ale też rozumieć. Dzięki temu będzie mogła automatycznie wyciszać telefon w preferowanym przez użytkownika czasie wypoczynku, prezentować wskazówki i ostrzeżenia drogowe przed planowaną podróżą, a nawet przypominać, że ktoś jest nam winny pieniądze.

Niektóre funkcje Cortany dotyczące Windows Phone nie będą początkowo dostępne na iPhone’a i smartfony z Androidem, w tym przełączanie ustawień, otwieranie aplikacji czy bezdotykowe otwieranie asystenta za pomocą komendy „Hej Cortana”. Microsoft wyda także pod koniec czerwca lub w lipcu zaktualizowaną wersję swojej aplikacji Xbox Music dla iOS odtwarzającą strumieniowo darmowe pliki muzyczne i listy odtwarzania z OneDrive pod koniec czerwca lub w lipcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx