piątek, 14 czerwca

adopcja iOS 8

Od momentu wprowadzenia we wrześniu wraz z iPhone’em 6 i 6 Plus, system mobilny iOS 8 osiągnął tempo wzrostu do poziomu 68 procent kompatybilnych urządzeń z systemem iOS, wynika z najnowszych danych zamieszczonych na stronie wsparcia deweloperów Apple.

Pojawiające się co kilka tygodni aktualizacje systemu powoduje coraz większe zaufanie do najnowszego systemu. Kilkuprocentowy wzrost aktywacji jest także spowodowany dość dobrym okresem świątecznym dla Apple i dużą liczbę nowych aktywacji urządzeń w ciągu świąt, które dołączyły do bazy użytkowników systemu iOS 8.

W perspektywie długoterminowej, liczba instalacji wzrosła aż o 5 punktów procentowych w ciągu ostatniego miesiąca i aż 12 punktów procentowych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Udział iOS 7 notuje zrozumiały spadek, jako poprzednik najnowszego systemu operacyjnego z 33 procent w grudniu do 29 procent w styczniu. Wcześniejsze wersje iOS stanowią zaledwie 4 procent aktualnej bazy użytkowników App Store.

Liczba użytkowników instalujących iOS 8 początkowo utrzymywała się dość długo na poziomie 47 procent trzy tygodnie po jego oficjalnym wydaniu, ale liczby te zaczęły systematycznie wzrastać w momencie pojawienia się wielu poprawek i kampanii e-mail zachęcającej użytkowników do uaktualnienia.

Wolna adopcja iOS 8 była prawdopodobnie spowodowana kilkoma ważnymi błędami oprogramowania w pierwszej wersji, ale także brakiem miejsca na przeprowadzenie instalacji systemu operacyjnego w urządzeniach 16GB. Ostatnia kampania e-mailowa Apple próbowała złagodzić ten ostatni problem informując użytkowników posiadających mało miejsca na swoich urządzeniach, że mogą dokonać uaktualnienia za pośrednictwem iTunes.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
9 lat temu

Czy przypadkiem wzrost iOS8 to nie zwykła sprzedaż gdyż każdy iPhone sprzedany dziś ma iOS8 a nie wcale większa ufnośc do nowego systemu?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx