środa, 31 maja

airdrop

Według serwisu 9to5Mac, Apple testuje wewnętrznie wersję iOS 7 zawierającą usługę AirDrop służącą do prostego udostępniania plików.

Wprowadzony po raz pierwszy w systemie OS X Lion, AirDrop jest funkcją, która umożliwia użytkownikom Mac na udostępnianie plików innym użytkownikom komputerów Mac, bez konieczności korzystania z sieci Wi-Fi lub urządzeń pamięci masowej. AirDrop na iOS ma działać w taki sam sposób, pozwalając na szybkie współdzielenie plików pomiędzy dwoma różnymi użytkownikami.

Źródła mówią, że funkcjonalność AirDrop jest obecnie włączona do standardowego menu iOS. AirDrop będzie działać pomiędzy dwoma urządzeniami z systemem iOS i potencjalnie między urządzeniem z systemem iOS i Mac. Funkcja będzie łatwiej niż kiedykolwiek pozwalała na przeniesienie na przykład zdjęcia lub dokumentu od jednej osoby z iPhone’em do cudzego iPada.

Choć synchronizacja iCloud działa dobrze dla udostępniania zdjęć i dokumentów między dwoma urządzeniami z systemem iOS będącymi własnością tej samej osoby, funkcja AirDrop umożliwi bezproblemową wymianę plików między poszczególnymi urządzeniami iOS należącymi do różnych osób.

Wraz z funkcją AirDrop, od nowego systemu iOS 7 oczekuje się także znacznej zmiany wyglądu i zwiększenie integracji sieci społecznościowych, która obsługiwać ma zarówno Flickr i Vimeo. Jak zauważył 9to5Mac, funkcje beta, które są testowane mogą, ale nie muszą pojawić się w ostatecznej wersji systemu operacyjnego.

iOS 7 zadebiutuje na corocznej konferencji Apple Worldwide Developers Conference, która ma się odbyć 10 czerwca.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx