poniedziałek, 15 lipca

nuance-logo-o

Firma Nuance od dawna uznawana była za wspierającą funkcję rozpoznawania mowy Siri, ale ani spółka, ani Apple nigdy nie potwierdzili partnerstwa, aż do dzisiaj. Przemawiając na konferencji D11: All Things Digital w Palos Verdes w Kalifornii, dyrektor generalny Nuance Paul Ricci przyznał, że technologia Nuance napędza Siri.

„Jesteśmy podstawowym dostawcą Apple”

Choć Nuance wcześniej nie przyznawał się do współpracy z firmą Apple, to pojawiły się liczne wskazówki potwierdzające wzajemną relację z Siri. Siri, która została nabyta przez Apple w 2010 roku, została zbudowana w oparciu o technologię rozpoznawania mowy od Nuance, a w 2011 roku wczesne screeny iOS 5 ujawnił ukryte preferencje Nuance.

Oprócz wsparcia Siri, Nuance posiada własny mechanizm i oprogramowanie do rozpoznawania mowy. Współpracuje również partnersko z kilkoma innymi firmami i konkurentami Siri takimi jak Evi Amazona, a nawet udostępnia swoje API dla programistów.

Choć Nuance jest odpowiedzialny za funkcje rozpoznawania głosu Siri, to Ricci nie wskazuje, że inne funkcjonalności Siri są dziełem innych firm. Siri integruje się z wieloma różnymi usługami, aby zapewnić wyniki zapytań dla takich usług jak Yelp, OpenTable i Wolfram Alpha.

Firma Apple ma wciąż zwiększać integrację Siri w swoich produktach zarówno w iOS 7 jak i OS X 10.9. Raporty z początku tego roku sugerują, że Apple jest w ścisłej współpracy z producentami samochodów, aby zapewnić bardziej kompleksowe rozwiązanie Siri pod nazwą „Eyes-Free” w samochodach, a według plotek OS X 10.9 ma podobno także posiadać integrację z Siri.

Zastanawia mnie tylko jedno. Skoro Siri jest produktem Nuance to czemu wciąż nie doczekaliśmy się jej polskiej wersji językowej. Aplikacja rozpoznawania mowy „Dragon Dictation” wydana właśnie przez tą firmę radzi sobie z naszym językiem bez większych problemów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx