wtorek, 18 czerwca

Według wielu źródeł posiadających wiedzę na ten temat, iOS 18 zaoferuje nową funkcję bezpieczeństwa, która pozwoli użytkownikom na blokowanie dostępu do poszczególnych aplikacji.

Ta funkcja da użytkownikom możliwość zablokowania wbudowanych aplikacji iPhone’a, takich jak Poczta, Wiadomości, Notatki, Telefon, Zdjęcia, Safari, Ustawienia i wiele innych, zapewniając dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa. Odblokowanie aplikacji wymagałoby uwierzytelnienia za pomocą Face ID, a prawdopodobnie funkcja będzie również działać z Touch ID lub kodem dostępu do iPhone’a.

Na razie nie potwierdzono, czy funkcja będzie działać z aplikacjami pochodzącymi od zewnętrznych deweloperów z App Store.

Apple już teraz pozwala na blokowanie niektórych treści za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu, na przykład notatek w aplikacji Notatki i zdjęć w albumach „Ostatnio usunięte” i „Ukryte” w aplikacji Zdjęcia. Nowa funkcja iOS 18 posunie się o krok dalej, umożliwiając całkowite zablokowanie aplikacji, nawet jeśli cały iPhone jest odblokowany.

Użytkownicy iPhone’ów już wcześniej znaleźli sposoby na blokowanie aplikacji za pomocą Czasu przed ekranem lub Skrótów, ale te metody nie będą już potrzebne w iOS 18.

Apple zaprezentuje iOS 18 już jutro podczas konferencji otwierającej WWDC. Pierwsza beta iOS 18 prawdopodobnie zostanie udostępniona członkom Apple Developer Program natychmiast po prezentacji, a finalna wersja systemu trafi do wszystkich użytkowników we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx