czwartek, 18 kwietnia

iOS 17, kolejna wersja systemu operacyjnego dla iPhone’a, może być mniej znaczącą aktualizacją niż początkowo spodziewał się Apple. Firma i jej inżynierowie koncentrują się aktualnie bardziej na nadchodzącym zestawie AR/VR.

Apple od kilku lat pracuje nad zestawem AR/VR i towarzyszącym mu systemie operacyjnym xrOS. Według Marka Gurmana z Bloomberga, wraz z premierą zestawu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości spodziewaną właśnie w 2023 roku, inżynierowie Apple mniej skupiali się na innych systemach operacyjnych, w tym nadchodzących aktualizacjach iOS 17 i iPadOS 17.

W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman mówi, że iOS 17, który ma wewnętrzną nazwę kodową Dawn, może mieć „mniej poważniejszych zmian niż pierwotnie planowano”, ponieważ Apple skupia się bardziej na ‌xrOS‌ dla nadchodzącego zestawu AR/VR. Gurman twierdzi, że podobne podejście ma miejsce w przypadku systemu macOS 14 o nazwie kodowej Sunburst.

iOS 14, ogłoszony w 2020 r., oraz iOS 16, ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku, to dwie znaczące aktualizacje, wprowadzające przeprojektowane widżety na ekran główny iPhone’a, bibliotekę aplikacji, nowe funkcje w aplikacjach giełdowych, takich jak Mapy i Safari, przeprojektowany ekran blokady i nie tylko. iOS 17 wraz z iPadOS 17, macOS 14 i watchOS 10 zostaną ogłoszone podczas WWDC w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx