środa, 17 kwietnia

IOS 17 doda nowy Cinematic API, który umożliwi deweloperom obsługę odtwarzania i edycji wideo w trybie filmowym w aplikacjach firm zewnętrznych.

„Cinematic framework umożliwia dodawanie profesjonalnych funkcji edycji i odtwarzania do filmów nagranych w trybie filmowy aplikacji Aparat do innych aplikacji” — czytamy w dokumentacji programistycznej firmy Apple. „Są to te same funkcje, które są używane w aplikacjach takich jak Final Cut Pro, Zdjęcia i iMovie. Umożliwiają aplikacjom zmianę odległości ustawiania ostrości i przysłony w filmach, tworząc efekt bokeh, nawet po nagraniu”.

Apple wprowadził tryb filmowy w aplikacji Aparat w modelach iPhone’a 13 i nowszych. Zainspirowana profesjonalnymi hollywoodzkimi filmami funkcja umożliwia użytkownikom nagrywanie wideo z małą głębią ostrości i automatyczną zmianą ostrości między obiektami.

Tryb filmowy wykorzystuje technikę zwaną z anielska „rack focus”, aby płynnie przenosić ostrość z jednego obiektu na inny. Robi to, blokując ostrość na obiekcie w scenie i rozmywając tło, aby uzyskać głębię ostrości. Jeśli następnie przesuniemy aparat na środek nowego obiektu lub nowy obiekt pojawi się na scenie, tryb kinowy automatycznie przełączy punkt ostrości na ten nowy obiekt i rozmyje tło.

Więcej informacji o korzystaniu z trybu filmowego możecie znaleźć w oficjalnym dokumencie wsparcia Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx