piątek, 21 czerwca

iOS 17.0.3 zwiększa żywotność baterii prawie wszystkich starszych iPhone’ów. Jednak testy przeprowadzone na różnych modelach wykazały, że wydana w zeszłym tygodniu aktualizacja nie wprowadza radykalnej poprawy.

Przeprowadzone testy pokazują, że pierwsza wersja iOS 17 skróciła żywotność baterii w wielu starszych modelach. Pierwsze dwie poprawki mające na celu eliminację błędów nie przyniosły znaczących ulepszeń — na przykład iPhone 13 radził sobie lepiej, ale iPhone 12 radził sobie gorzej.

iOS 17.0.3 wydany 4 października, pojawił się przede wszystkim w celu naprawy błędu powodującego przegrzewanie się iPhonów serii 15. Ale ten sam błąd mógł również skracać żywotność baterii poprzednich modeli. Testy przeprowadzone przez AppleBytes na szeregu starszych modeli iPhone’a wykazały, że praktycznie wszystkie z nich działają dłużej na jednym ładowaniu z systemem iOS 17.0.3 w porównaniu do czasu osiąganego z systemem iOS 17.

W większości przypadków zmiany nie są jednak duże. Przykładowo, żywotność iPhone’a 13 wzrosła o 4%, ale już takiego iPhone’a XR poprawiła się aż o 30%. Fakt, jest to w tym teście wyjątek, jednak jest i sytuacja odwrotna. Żywotność iPhone’a 12 nieznacznie spadła.

iPhone-iOS-17_03-zywotnosc-baterii

Nie mniej, nawet w wersji 17.0.3 żywotność baterii iPhone’a 13 i iPhone’a 12 jest krótsza niż w przypadku iOS 16.6.1, z którego nadal korzysta wielu użytkowników iPhone’a. Zatem wciąż w tej kwestii pozostaje pewien niedosyt.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx