wtorek, 18 czerwca

Wybieranie obrazków z sygnalizacją świetlną lub odszyfrowywanie skomplikowanego tekstu, aby udowodnić, że nie jesteście botem wkrótce stanie się znacznie mniej uciążliwe dla użytkowników iPhone’a. IOS 16 wprowadzi obsługę omijania CAPTCHA w obsługiwanych aplikacjach i witrynach internetowych.

Nową funkcję będzie można znaleźć w aplikacji Ustawienia > Apple ID > Hasło i ochrona > Weryfikacja automatyczna. Po jej włączeniu, jak twierdzi Apple, iCloud automatycznie i prywatnie zweryfikuje Wasze urządzenie i konto Apple ID w tle, eliminując potrzebę, aby aplikacje i strony internetowe wyświetlały monit o weryfikację CAPTCHA.

weryfikacja-captcha-iOS16

Apple niedawno udostępnił film ze szczegółami technicznymi dotyczącymi działania tej funkcji. System Apple weryfikuje, czy urządzenie i konto Apple ID są wiarygodne i prezentuje tak zwany Private Access Token w aplikacji lub witrynie internetowej. Ten nowy system zapewni lepsze wrażenia użytkownikom przy zadaniach takich jak logowanie się lub tworzenie konta, z lepszą prywatnością i dostępnością użytkownika w porównaniu z CAPTCHA.

Cloudflare i Fastly już ogłosiły wsparcie dla tokenów dostępu prywatnego, co oznacza, że możliwość ominięcia CAPTCHA może pojawić się w milionach aplikacji i stron internetowych obsługiwanych przez te platformy, a z czasem funkcja ta będzie się rozszerzać.

W pierwszych wersjach beta systemów iOS 16 i iPadOS 16 dla deweloperów automatyczna weryfikacja jest domyślnie włączona. Apple powiedział, że funkcja ta jest również obsługiwana w systemie macOS Ventura. Wszystkie aktualizacje oprogramowania są obecnie w fazie testów beta i zostaną wydane jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx