sobota, 25 maja

iOS 16 pozwoli po raz pierwszy usunąć z iPhone’a i iPada wbudowane aplikacje Znajdź, Zdrowie i Zegar.

Apple po raz pierwszy dodał możliwość usuwania wstępnie zainstalowanych aplikacji systemowych w iOS 10. Od tego czasu firma rozszerzyła listę obsługiwanych aplikacji a wszystko to z obaw o przepisy antymonopolowe.

Zaskakujące jest to, że Apple umożliwi użytkownikom usunięcie kluczowych aplikacji, takich jak Znajdź i Zdrowie ze swoich urządzeń w iOS 16. Oczywiście po odinstalowaniu aplikacji Znajdź nie będziecie w stanie znaleźć zgubionych kluczy, a bez aplikacji Zegar ustawić minutnika czy alarmu.

Jak pokazują badania, preinstalowane aplikacje są najczęściej używane na iPhone’ach. Najpopularniejsza to oczywiście aplikacja Telefon, a następnie Pogoda, Zdjęcia i Aparat. Ustawodawcy w Rosji już zmusili Apple do umożliwienia użytkownikom wybierania aplikacji domyślnych spośród również innych firm podczas procesu konfiguracji iPhone’a (ale te iPhone’y są również dostarczane z preinstalowanymi aplikacjami zatwierdzonymi przez rząd).

Nadal będziecie mogli śledzić i blokować skradziony lub zgubiony iPhone/iPad i inne urządzenia za pomocą innych urządzeń Apple. Podobnie Wasze kontakty w Lokalizatorze mogą nadal widzieć Wasze lokalizację na swoim telefonie. Po prostu nie będziecie w stanie robić tych rzeczy na własnym telefonie po usunięciu aplikacji.

Jeśli wolicie korzystać z aplikacji zegara innej firmy, nie powinno to stanowić problemu. Podobnie usunięcie aplikacji Zdrowie oznacza, że nie będziecie w stanie wyświetlić śledzonych statystyk zdrowia i innych wskaźników.

Każdą aplikację odinstalowaną z iPhone’a lub iPada można łatwo ponownie zainstalować z App Store. W przeciwieństwie do Androida, usunięcie aplikacji systemowych z urządzenia Apple nie zwalnia miejsca na dysku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx