piątek, 19 kwietnia

Aplikacja Dom w iOS 16 przejdzie gruntowną zmianę. Apple twierdzi, że podwaja jej niezawodność i łatwość użytkowania co dla wszystkich fanów inteligentnego domu jest zapewne dobrą wiadomością.

Apple twierdzi, że wprowadził zmiany w „podstawowej architekturze” aplikacji Dom, aby umożliwić „szybsze i bardziej niezawodne działanie, szczególnie w przypadku domów z wieloma inteligentnymi akcesoriami”.

Dzięki zmienionemu układowi aplikacji Dom wszystkie pokoje użytkowników są wyświetlane na jednej stronie, z łatwo widocznymi widżetami, które prezentują aktualne akcesoria i ich status. Naciśnięcie pokoju przenosi użytkowników do dedykowanej przestrzeni z większą ilością szczegółów i elementów sterujących.

Dom-iOS16

W górnej części aplikacji Home użytkownicy otrzymują szybkie informacje w kategoriach, takich jak liczba włączonych świateł, zakres temperatur w ich domu, otwarte drzwi i inne.

Kategorie są jednak jeszcze bardziej przydatne, gdy są klikane. Gdy użytkownicy dotkną określonej kategorii, takiej jak zabezpieczenia i kamery, zostaną im pokazane wszystkie aktywne kamery wokół całego domu na jednej stronie.

Aplikacja Dom zyska także nowe widżety ekranu blokady, które zapewniają łatwe informacje bezpośrednio na ekranie blokady. ‌iOS 16‌ jest obecnie dostępny dla deweloperów a pozostałe osoby chcące potestować nowy system muszą poczekać do lipca kiedy to Apple wypuści publiczną wersję beta.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx