sobota, 2 marca

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom trzecie wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 16.4 i iPadOS 16.4. Dzisiejsze wersje beta pojawiają się tydzień po wydaniu drugiej publicznej wersji beta.

Publiczni beta testerzy, którzy zapisali się do bezpłatnego programu beta testów Apple, mogą pobrać wersję beta systemu iOS 16.4 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni certyfikat ze strony publicznej wersji beta.

To ostatnia wersja beta, która będzie wykorzystywać certyfikaty, ponieważ przyszłe aktualizacje wersji beta będą powiązane z Apple ID zarówno dla deweloperów jak i publicznych beta testerów.

Aktualizacje iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dodają szereg nowych emotikon, w tym trzęsącą się głową, różowe serce, niebieskie serce, szare serce, osła, łosia, czarnego ptaka, gęś, skrzydło, meduzę, hiacynt, strąk grochu, imbir, wachlarz, grzebień, flet, marakasy oraz opcje lewej i prawej ręki.

ios-16-4-emotki

Aktualizacja dodaje powiadomienia Web Push do Safari, ale twórcy stron internetowych będą musieli dodać ich obsługę. Dzięki tej funkcji można będzie dodać stronę internetową do ekranu głównego, a strona internetowa będzie mogła wysyłać powiadomienia push, tak jak na komputerze Mac. Powiadomienia te zachowują się jak każde inne powiadomienie systemu iOS i można je odfiltrować w trybie skupienia, dostarczyć na zegarek Apple Watch i nie tylko.

Druga beta ponownie wprowadza animację przewracania stron w aplikacji Książki i zawiera odniesienia do nowej aplikacji Apple Music Classical.

Apple wprowadził również drobne poprawki w aplikacji Podcasty, aplikacji Apple Music i interfejsie Zakresu gwarancji, a ponadto pojawiły się nowe Skróty, łączność 5G w Turcji, opcja dodania zawsze aktywnego filtra wyświetlacza do Trybów Skupienia i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx