czwartek, 18 lipca

Apple w tym tygodniu zaprezentował iOS 15, który jest już dostępny w wersji beta dla deweloperów. Jedną z mniejszych, ale przydatnych nowych funkcji, która pojawi się w iOS 15 jest możliwość przeciągania i upuszczania obrazów, tekstu, plików i innych elementów pomiędzy aplikacjami na iPhonie.

Redaktor naczelny MacStories Federico Viticci zademonstrował nową funkcję w swoim tweecie:

Przeciąganie i upuszczanie między aplikacjami jest dostępne na iPadzie od 2017 roku, a firma Apple w końcu rozszerzyła tę funkcję na iPhone’a z systemem iOS 15. Przeciąganie i upuszczanie między aplikacjami zawsze powoduje duplikację, a nie przesunięcie treści.

Aby skorzystać z funkcji „drag and drop” w systemie iOS 15, należy nacisnąć i przytrzymać zdjęcie, tekst lub plik i bez podnoszenia palca i użyć drugiego palca, aby przejść do innej aplikacji i ją otworzyć. Następnie puścić obraz, tekst lub plik, aby upuścić go do innej aplikacji. Długie naciśnięcie treści sprawia, że wydaje się ona unosić i przylegać do palca, a podczas przeciągania treści animacje i wskazówki wizualne identyfikują możliwe miejsca, w których treść może zostać upuszczona.

W wielu aplikacjach można przeciągnąć pojedynczy element jednym palcem, a podczas przeciągania wybrać dodatkowe elementy, stukając je innym palcem. Wybrane elementy przesuwają się razem i pojawiają się ułożone w stos pod palcem, który przeciąga oryginalny element. Następnie można przeciągnąć elementy jako grupę i upuścić je do innej aplikacji.

Pierwsza wersja beta systemu iOS 15 została udostępniona deweloperom na początku tego tygodnia, a aktualizacja oprogramowania powinna zostać wydana dla wszystkich kompatybilnych iPhone’ów we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx