piątek, 19 kwietnia

Wraz z systemem iOS 15 firma Apple wprowadza nowy program Digital Legacy, który wyznacza osoby jako kontakt spadkowy, który umożliwi dostęp do konta Apple ID użytkownika i jego danych osobowych w przypadku jego śmierci.

Wygląda na to, że ta funkcja nie jest obecnie dostępna, ale na podstawie opisu Apple zapewni ona Waszym znajomym lub członkom rodziny dostęp do Waszych zdjęć i innych ważnych danych po Waszej śmierci. To ważny nowy dodatek do iOS, ponieważ w tej chwili, jeśli ktoś umiera z zablokowanym iPhonem, iPadem lub Macem, uzyskanie dostępu do urządzenia jest trudne, jeśli nie niemożliwe, nawet z dostępem do aktu zgonu.

Digital Legacy pozwoli Waszym bliskim zarządzać Waszymi danymi, aby uzyskać dostęp do kluczowych kont i rzeczy osobistych, takich jak zdjęcia, które w przeciwnym razie zostałyby utracone.

Zarządzanie danymi cyfrowymi po śmierci to coś, czego brakowało Apple, a przy tak dużej ilości danych online staje się to coraz ważniejszym tematem. Sieci społecznościowe, takie jak Twitter i Facebook, mają narzędzia do ustawiania kontaktów spadkowych, które mogą archiwizować konto, a Google utrzymuje Menedżera nieaktywnych kont, który po określonym czasie przekazuje kontrolę nad kontem wyznaczonej osobie.

Oprócz programu Digital Legacy Apple pozwala również użytkownikom ustawiać kontakty służące do odzyskiwania konta. Osoby ustawione jako te do odzyskiwania konta będą mogły pomóc Wam odzyskać dostęp do Twojego Apple ID, jeśli zapomnicie hasła.

Obie te funkcje będą dostępne po premierze iOS 15 tej jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx