wtorek, 25 czerwca

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od premiery iOS 15, a jak do tej pory zaskakująco mało pojawia się doniesień o tym, czego możemy się spodziewać po nowej aktualizacji. W ubiegłych latach pojawiały się przed czasem poważne wycieki oprogramowania, ale w tym roku tak się nie stało.

Niezweryfikowane źródło, które rozmawiało w tym tygodniu z Connorem Jewissem, ujawniło kilka możliwych nowych funkcji, których możemy się spodziewać po iOS 15. Nie udostępnił żadnych zrzutów ekranu, ale Jewiss mówi, że „widział” system iOS 15.

Jewiss sugeruje, że Apple planuje dodać nową funkcję śledzenia żywności do aplikacji Zdrowie, ale nie jest jasne, jak ekspansywna może być ta funkcja. Może potencjalnie pozwolić użytkownikom na rejestrowanie spożywanych przez nich produktów spożywczych, zapewniając szczegółowe informacje o wartościach odżywczych i funkcję śledzenia kalorii. Nie wiadomo, czy użytkownicy będą musieli ręcznie wprowadzać wszystkie informacje, czy też Apple pracuje nad jakąś bazą danych żywności.

Źródło podało, że mogliśmy również zobaczyć zmiany w interfejsie użytkownika, które zostały zauważone na zrzutach ekranu nowych funkcji ułatwień dostępu, które prawdopodobnie pojawią się w iOS 15.

Mogą również wystąpić drobne poprawki trybu ciemnego w różnych opcjach kolorów, takich jak bąbelki iMessage, oraz zmiany w sposobie grupowania powiadomień na ekranie blokady. Jewiss wskazał również na nieokreślone poprawki w aplikacji Wiadomości, z niewielkimi dodatkowymi informacjami na temat tych funkcji, co Bloomberg już podkreślił w raporcie o iOS 15.

Bloomberg wspomniał w kwietniu , że zaktualizowane zostaną powiadomienia, które pozwolą użytkownikom ustawić preferencje powiadomień w oparciu o aktualny status, co Jewissa potwierdził. Jak wskazał Bloomberg, użytkownicy będą mogli na przykład dostosować sposób dostarczania powiadomień kiedy się budzą, pracują, śpią i nie tylko.

W osobnym raporcie Oliver Haslam z iMore potwierdził raport Jewissa i mówi, że otrzymał podobne informacje, chociaż ostrzega, że jest to „nowe źródło”, więc niektóre z sugerowanych informacji mogą nie być potwierdzone. Nie jest jasne, czy ta informacja pochodzi z jednego źródła, które rozmawiało zarówno z Jewissem jak i Haslamem, czy z dwóch oddzielnych źródeł.

W miarę zbliżania się konferencji Worldwide Developers Conference możemy spodziewać się dodatkowych szczegółów dotyczących iOS 15. Konferencja otwierająca WWDC 2021 zaplanowana jest na 7 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx