sobota, 15 czerwca

Zgodnie z niedawno opublikowaną ofertą pracy, Apple poszukiwał osoby na stanowisko Business Development Managera z doświadczeniem w płatnościach alternatywnych, w tym kryptowalutach.

Zadania nowego pracownika obejmują opracowywanie nowych rozwiązań płatniczych, które mogą obejmować wszystko, od App Store i zakupów w aplikacji po zakupy w sklepach detalicznych i Apple Pay, we współpracy z „alternatywnymi partnerami płatniczymi”. Obejmuje to również współpracę z partnerami wyższego szczebla wewnątrz firmy i dostarczanie wskazówek dotyczących „spostrzeżeń branżowych i możliwości rynkowych dla Apple” oraz wpływanie na „strategię biznesową i plany rozwoju produktów”.

Apple twierdzi, że jedną z kluczowych kwalifikacji do tej roli jest co najmniej pięcioletnie doświadczenie „pracy w lub z alternatywnymi dostawcami płatności, takimi jak portfele cyfrowe, BNPL, szybkie płatności, kryptowaluta itp.”

Chociaż doświadczenie w kryptowalutach nie jest obowiązkowe, jeśli wnioskodawca ma doświadczenie w innych usługach płatniczych, takich jak „Kup teraz, zapłać później”, zainteresowanie Apple zdecentralizowanymi walutami cyfrowymi może ujawnić, że jest to jeden z potencjalnych alternatywnych sposobów płatności, który firma poważnie rozważa. Może to również oznaczać, że Apple próbuje zatrudnić specjalistów z doświadczeniem w rozwijających się branżach, aby zapewnić sobie możliwość konkurowania z rywalami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W 2019 roku wiceprezes Apple Pay, Jennifer Bailey, powiedziała, że Apple „obserwuje kryptowalutę” i wyjaśniła: „Uważamy, że to interesujące. Uważamy, że ma interesujący długoterminowy potencjał”.

Apple stanowczo chroni swoją kontrolę nad płatnościami, szczególnie w App Store, który jest głównym tematem przedłużającej się batalii prawnej Apple z Epic Games, nie wspominając o przejściu na płatności cyfrowe za pomocą Apple Pay, więc nie powinno być niespodzianką, że firma bada nowe sposoby ochrony i poszerzania swojej własności intelektualnej w zakresie płatności za pomocą nowych technologii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx