wtorek, 18 czerwca

iOS 14 może po raz pierwszy zaoferować widżety ekranu głównego i customizowane tapety informuje 9to5Mac i użytkownik Twittera DongleBookPro.

Według doniesień, Apple po raz pierwszy pracuje nad wdrożeniem widżetów, które można będzie swobodnie przenosić tak jak ikony na ekranie głównym iPhone’a i iPada. Podobno funkcja ta nosi nazwę kodową „Awokado” i żadne inne szczegóły nie są o niej dostępne. Wspomniano również, że Apple nadal pracuje nad wdrożeniem tej funkcji, ale może ona zostać porzucona.

Oprócz widżetów na ekranie głównym, użytkownik Twittera, DongleBookPro, udostępnił rzekomo przeciek zrzutów ekranowych nowych ustawień tapet i opcji dostosowywania pojawiających się w nadchodzącym iOS 14‌. Zrzuty ekranów ujawniają nowe menu „Kolekcje”, które użytkownicy będą mogli zapełnić własnymi zdjęciami. Nowa kolumna „iOS 13” wskazuje, że Apple nie usunie tapet po raz pierwszy wprowadzonych w ‌iOS 13‌. Wygląda również na to, że Apple będzie grupować podobne tapety w przyjemniejszy sposób, ponieważ użytkownicy będą mogli przewijać je od lewej do prawej zamiast z góry na dół.

 

Zrzut ekranu wspomina także o nowych opcjach „Wygląd ekranu głównego”, które pozwolą użytkownikom zmienić wygląd bieżącej tapety. Wygląda na to, że użytkownicy będą mogli teraz wybierać ciemne, przyciemnione, niewyraźne i normalne wersje tapety.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iOS 14 na czerwcowej konferencji WWDC 2020, które w tym roku odbędzie się online.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] nowego zestawu funkcji, które pojawią się w iOS 14‌, mówi się, że Apple po raz pierwszy pracuje nad wprowadzeniem widżetów na ekran główny […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx