środa, 29 listopada

Jak informuje BloombergApple zakupił start-up Voysis zajmujący się sztuczną inteligencją w celu ulepszenia Siri. Voysis oferuje platformę, która pozwala cyfrowym asystentom głosowym lepiej zrozumieć język naturalny.

Firma pracowała nad ulepszeniem asystentów głosowych w aplikacjach do zakupów online, umożliwiając oprogramowaniu lepszą interpretację żądań od użytkowników. Witryna, która jest teraz nieczynna powiedziała, że technologia korzysta z baz danych klientów z narzędziami sztucznej inteligencji, które głęboko rozumieją specyfikę produktów, usług i słownictwa, aby uczynić doświadczenia użytkownika „łatwiejszym, szybszym i bardziej intuicyjnym”.

Platforma Voysis umożliwiła klientom dopracowywanie zapytań za pomocą prostych zwrotów, takich jak „Potrzebuję nowego telewizora LED” lub „Po prostu pokaż mi 4K”. Voysis powiedział, że kupujący mogą używać głosu, aby znaleźć to, czego szukają 3 razy szybciej niż pisząc tego rodzaju żądania.

Bloomberg spekuluje, że Apple może użyć technologii Voysis, aby poprawić rozumienie języka naturalnego przez Siri, lub zaoferować programistom platformę Voysis, aby poprawić działanie Siri z aplikacjami.

Apple potwierdził przejęcie Bloomberg w swoim standardowym oświadczeniu: „Apple od czasu do czasu kupuje mniejsze firmy technologiczne i generalnie nie omawiamy naszych celów ani planów”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx