piątek, 30 września

Firma Apple wypuściła dziś piątą publiczną wersję beta iOS 13 i iPadOS do swojej publicznej grupy testerów beta, tydzień po wypuszczeniu czwartej publicznej bety i dzień po udostępnieniu szóstej wersji beta deweloperom.

Beta testerzy, którzy zapisali się do programu testów beta firmy Apple, otrzymali aktualizację iOS 13 bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu.

iOS 13 to kolejna duża aktualizacja systemu operacyjnego iOS, który działa na iPhonie i iPadzie, ale w tym roku iOS 13 i iPadOS, czyli wersja iOS 13 działająca na iPadzie, są oddzielnymi plikami do pobrania, ponieważ zostały rozdzielone. iPadOS jest identyczny z iOS 13 prawie pod każdym względem, choć istnieją pewne funkcje specyficzne dla iPada, takie jak nowe funkcje wielozadaniowości. W przeważającej części jednak oba systemy operacyjne mają te same funkcje.

W piątej wersji beta zmiany i aktualizacje stają się coraz mniej widoczne niż zmiany wprowadzane we wcześniejszych wersjach beta, ale wersja beta 5 wciąż ma kilka znaczących dodatków i funkcji, które warto podkreślić.

Przełącznik trybu nocnego w Centrum Sterowania – istnieje nowy przełącznik w Centrum Sterowania, który pozwala włączać i wyłączać tryb ciemny za pomocą jednego dotknięcia

Przezroczystość folderów – Apple zmienił przezroczystość folderów w iOS 13 beta 5, dzięki czemu tła folderów lepiej pasują do koloru tła.

Ukryj podglądy łączy – istnieje nowa opcja, gdy skorzystamy z 3D Touch na linku na stronie internetowej, aby ukryć podgląd linków, który wyłącza podgląd linków dla poszczególnych witryn.

Stuknięcie trzema palcami – można teraz stuknąć trzema palcami w dowolnym miejscu w iOS, aby wyświetlić ikony cofania, ponawiania, wycinania, kopiowania i wklejania, co może być błędem.

Ostrzeżenia o lokalizacji w tle – Apple ostrzega użytkowników iOS 13, gdy aplikacje używają lokalizacji w tle. W wersji beta 5 tekst ostrzeżenia został nieco poprawiony, a teraz brzmi: „Czy chcesz nadal chcesz pozwalać jej na używanie Twojego położenia w tle?” zamiast „Czy chcesz nadal na to zezwalać?”

Aktualizacje uprawnień Bluetooth – podczas instalowania i synchronizowania urządzenia przez Bluetooth Apple ostrzega, że aplikacja „może również używać Bluetooth, aby wiedzieć, kiedy jesteś w pobliżu”.

Ekran powitalny w Zdjęciach – pojawił się ekran powitalny podkreślający nowe funkcje dostępne w aplikacji Zdjęcia w iOS 13.

Ekran powitalny App Store – w aplikacji App Store pojawił się nowy ekran powitalny ze szczegółowymi informacjami o Apple Arcade i zmianach aktualizacji aplikacji w iOS 13.

Poziom głośności – po raz kolejny powrócono do 16 poziomów głośności zamiast 34 w poprzedniej wersji beta.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx