wtorek, 18 czerwca

Po zainstalowaniu systemu iOS 12.2, niektórzy właściciele Apple Watch Serii 4 w Wielkiej Brytanii zobaczyli nowe ekrany związane z funkcją EKG, które sugerują, że funkcjonalność EKG rozszerzy się na Apple Watch w kraju, gdy zostanie wydany watchOS 5.2.

Użytkownicy zobaczyli ekrany konfiguracji EKG w aplikacjach Apple Watch i Zdrowie na iPhonie po zainstalowaniu iOS 12.2. Funkcja nie jest obecnie dostępna na Apple Watch w Wielkiej Brytanii, ponieważ Apple jeszcze nie wypuścił watchOS 5.2, co jest prawdopodobnie wymagane do działania tej funkcji.

W aplikacji Zdrowie w iOS 12.2 znajduje się nowa dokumentacja „Instrukcji użytkowania” EKG, która również wskazuje na nadchodzące wsparcie dla Wielkiej Brytanii i co najciekawsze dla nas również dla innych krajów europejskich:

  • Dla regionów USA: aplikacja EKG jest dostępna na Apple Watch Serii 4 z watchOS 5.1.2 lub nowszym, w połączeniu z iPhone 5s lub nowszym lub iOS 12.1.1 lub nowszym.
  • Dla regionów spoza USA: aplikacja EKG jest dostępna na Apple Watch Serii 4 z watchOS 5.2 sparowanym z iPhone 5s lub iOS 12.2 lub nowszym.

W tym samym dokumencie znajduje się również nowy znak CE dla funkcji EKG w iOS 12.2, co, jak wskazuje 9to5Mac, wskazuje, że Apple może planować rozszerzenie funkcji EKG na wszystkie kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które używają znaku certyfikacji CE.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy Apple oficjalnie wypuści watchOS 5.2, ale z iOS 12.2 już jest dostępny. Firma nie zaktualizowała listy krajów, w których dostępna jest funkcja EKG, ale może ją zmienić, gdy tylko watchOS 5.2 zostanie wydany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx