piątek, 1 marca

Przed prezentacją iOS 11 pojawiły się sygnały sugerujące, że 32-bitowe aplikacje nie będą już obsługiwane w nowym systemie operacyjnym. Zostało to już potwierdzone zaraz po wydaniu w ręce deweloperów pierwszej wersji beta iOS 11 .

Przy próbie włączenia aplikacji 32-bitowej w systemie iOS 11, aplikacja nie uruchamia się wyświetlając wiadomość informującą, że aplikacja musi zostać zaktualizowana w celu współpracy z iOS 11.

Aplikacje 32-bitowe również nie będą dostępne podczas wyszukiwania w nowej wersji App Store, a wcześniej pobrane aplikacje 32-bitowe nie będą możliwe do zainstalowania za pośrednictwem karty „Kupione”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy ostrzeżenia dotyczące 32-bitowych aplikacji stały się coraz bardziej widoczne. Wraz z uruchomieniem iOS 10.1 w październiku 2016 roku firma Apple zaczęła ostrzegać klientów, że starsze aplikacje „mogą spowolnić iPhone’a”.

W styczniu 2017 r. pierwsza wersja beta 10.3 zawierała jeszcze poważniejszą wiadomość podczas uruchamiania 32-bitowej aplikacji, w której mogliśmy wyczytać, że „Ta aplikacja nie będzie działać z przyszłymi wersjami iOS”.

Biorąc pod uwagę te ostrzeżenia, nie powinno dziwić, że firma Apple wyeliminowała obsługę 32-bitowych aplikacji, ale dotknie to na pewno wiele starych aplikacji, które działały od lat bez aktualizacji. Prawdopodobnie wielu użytkowników, którzy regularnie używają 32-bitowych aplikacji zdziwią się, że te aplikacje przestały działać, gdy iOS 11 zostanie udostępniony publicznie.

Firma Apple zaczęła wspierać 64-bitowe aplikacje wraz z pojawieniem się iPhone’a 5S we wrześniu 2013 roku. Począwszy od czerwca 2015 r. wszystkie aplikacje i aktualizacje aplikacji muszą korzystać z architektury 64-bitowej, a zatem aplikacje, które wciąż są 32-bitowe, nie były aktualizowane co najmniej dwa lata.

Obecni użytkownicy iOS 10 mogą sprawdzić czy posiadają na swoich urządzeniach jakieś 32-bitowe aplikacje. Aby to zrobić należy wejść w Ustawienia > Ogólne > To urządzenie > Programy i zobaczyć listę przestarzałych aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
6 lat temu

Ja mam tylko dwie apki, które nie będą działać. Tadaa SLR (bardzo mała strata) i… PekaoToken – aplikacja banku Pekao S.A. do generowania tokenów do przelewów. Zgłaszałem to już kilka miesięcy temu, ale bank ma to głęboko w czarnej dziurze :/

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx