wtorek, 25 czerwca

System operacyjny iOS 11 jest zainstalowany na 76 procentach urządzeń mobilnych, wynika ze statystyk Apple udostępnionych na stronie wsparcia App Store dla deweloperów.

To o wzrost o 11 punktów procentowych od 18 stycznia, kiedy to iOS 11 był zainstalowany na 65 procentach urządzeń i o 24 punkty procentowe od 6 listopada, kiedy iOS 11 był zainstalowany na 52 procentach urządzeń.

19 procent urządzeń nadal korzysta z systemu iOS 10, a 5 procent urządzeń korzysta ze starszych wersji systemu iOS, takich jak iOS 9. Wiele z tych urządzeń prawdopodobnie jest starszych i nie można ich zaktualizować do najnowszej wersji systemu iOS.

Choć procent instalacji systemu iOS 11 stale rośnie, to liczba ta jest znacznie mniejsza niż było to z systemem iOS 10. W lutym 2017 roku iOS 10 był na prawie 80 procent aktywnych urządzeń.

Wraz z systemem iOS 11 pojawiły się głośne błędy i problemy, takie jak błąd HomeKit, luka Spectre i Meltdown, a przede wszystkim kontrowersje związane ze spowalnianiem iPhone’a. Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z iOS 11, użytkownicy prawdopodobnie przestali aktualizować swoje urządzenia po przeczytaniu o tych problemach.

11-procentowy wzrost popularności systemu iOS 11 od stycznia do kwietnia można przypisać wypuszczeniu systemu iOS 11.2 w grudniu oraz iOS 11.3 w marcu, z których oba były większymi aktualizacjami wprowadzającymi nowe kluczowe funkcje.

iOS 11.2 przyniósł szybsze, 7,5 W bezprzewodowe ładowanie najnowszych urządzeń Apple, a iOS 11.3 zawiera nowe narzędzie Kondycja Baterii, ARKit 1.5, funkcję Health Records i wiele innych mniejszych zmian. IOS 11.4, który jest w fazie testów, to kolejna aktualizacja, która może przyspieszyć liczbę instalacji, ponieważ wprowadzi Wiadomości w iCloud i AirPlay 2.

Klienci mogą być nieufni wobec systemu iOS 11, co prowadzi do nieco wolniejszego tempa wdrażania, ale baza instalacyjna iOS 11 jest imponująca w porównaniu z liczbami adopcyjnymi Google związanymi z najnowszą aktualizacją systemu operacyjnego.

Od 16 kwietnia zaledwie 0,5% urządzeń z Androidem ma najnowszą wersję Androida Oreo, a tylko 4,6% urządzeń ma w ogóle zainstalowane Oreo. Większość użytkowników Androida nadal używa Androida Lollipop, Marshmallow i Nougat, systemów operacyjnych, które pojawiły się odpowiednio w 2014, 2015 i 2016 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx