poniedziałek, 22 kwietnia

Apple przyznał niektórym inżynierom premie w postaci akcji firmy, aby zachęcić ich do pozostania w firmie przed przejściem do firm takich jak Meta informuje Bloomberg.

W zeszłym tygodniu wybrani inżynierowie zajmujący się projektowaniem chipów Silicon, sprzętem, oprogramowaniem i operacjami zostali poinformowani, że otrzymają od 50 000 do 180 000 dolarów premii w akcjach, co według Bloomberga jest „niecodzienne i znamienne”.

Większość inżynierów otrzymała akcje o wartości od 80 000 do 120 000 dolarów, z premiami w postaci ograniczonych jednostek akcyjnych, które mają zostać nabyte w ciągu czterech lat, pod warunkiem, że pracownicy pozostaną w Apple i nie podejmą pracy w innych firmach.

Apple powiedział menedżerom, że premie mogą być przyznawane inżynierom jako nagroda za osiągających wysokie wyniki i prawdopodobnie ma to powstrzymać firmy takie jak firma macierzysta Facebooka, Meta, przed kłusownictwem pracowników. W ostatnich miesiącach Meta zatrudniła około 100 inżynierów z Apple, chociaż Apple również zatrudnił kilku pracowników Meta.

Meta rekrutuje ludzi z działów rzeczywistości rozszerzonej, sztucznej inteligencji i inżynierii firmy Apple. Meta planuje w niedalekiej przyszłości wypuścić na rynek inteligentny zegarek, który będzie bezpośrednio konkurował z Apple Watch, a kiedy Apple wprowadzi planowany zestaw AR/VR, będzie konkurował z należącymi do Meta goglami wirtualnej rzeczywistości Oculus.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx