poniedziałek, 27 maja

Facebook od kilku miesięcy pracuje nad nowym smartwatchem, a serwis The Verge ujawnił nowe szczegóły dotyczące urządzenia, które będzie konkurować z Apple Watch.

Smartwatch Facebooka będzie miał odłączany wyświetlacz z dwoma wbudowanymi aparatami do robienia zdjęć i nagrywania filmów, które można udostępniać na Facebooku, Instagramie i WhatsApp.

Kamera z przodu wyświetlacza zegarka będzie dostępna do połączeń wideo, a kamera 1080p z tyłu może służyć do robienia zdjęć, gdy korpus zegarka jest odłączony od ramki zegarka ze stali nierdzewnej.

Facebook planuje współpracować z innymi firmami w celu stworzenia akcesoriów, które można przymocować do części z koncentratorem aparatu w zegarku, takich jak plecaki. Facebook ma nadzieję, że ludzie będą używać zegarka w taki sam sposób, jak używają obecnie smartfonów i ma plan przejęcia części mobilnych użytkowników Facebook od Apple i Google.

Wcześniejsze plotki o inteligentnym zegarku sugerowały, że będzie on wyposażony w sieć komórkową, która nie wymaga smartfona, a użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości za pomocą usług Facebooka, takich jak Messenger i WhatsApp. Oczekuje się również, że będzie miał wbudowane funkcje śledzenia zdrowia, takie jak czujnik tętna, i będzie działał na niestandardowej wersji Androida.

Pojawiły się plotki, że Apple może pewnego dnia dodać kamerę do Apple Watch, ale jak dotąd jeszcze się to nie wydarzyło. Biorąc pod uwagę słabe osiągnięcia Facebooka, jeśli chodzi o gromadzenie danych i prywatność, ludzie mogą niechętnie korzystać z inteligentnego zegarka zaprojektowanego przez Facebooka, zwłaszcza takiego, który jest wyposażony w wiele kamer i mikrofon.

Przyszłe wersje inteligentnego zegarka Facebooka będą służyć jako kluczowe urządzenie wejściowe dla okularów rozszerzonej rzeczywistości, nad którymi Facebook również pracuje. Facebook zamierza wypuścić swój nowy inteligentny zegarek latem przyszłego roku, a jego cena może wynieść około 400 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx