środa, 29 marca

Jak się powszechnie uważa, Apple pracuje podobno nad inteligentnym domowym urządzeniem sterowanym przez Siri z głośnikiem. Tymczasem Sonny Dickson, znany z potwierdzonych plotek związanych z Apple, udostępnił na Twitterze nowe szczegóły dotyczące jego możliwego wyglądu i funkcji.

Dickson twierdzi, że Apple obecnie „finalizuje design” dla konkurenta Amazon Echo i Google Home, który będzie sprzedawany jako urządzenie Siri i AirPlay. „Uważam się, że posiadać będzie pewną część technologii Beats” dodał, zauważając, że urządzenie będzie obsługiwać wariant oprogramowania iOS.

Dickson poinformował później MacRumors, że urządzenie będzie wyposażone w płaską część na górze podobnie jak Mac Pro gdzie wbudowane będą elementy sterujące. Jego źródło, które określił jako „kogoś w firmie Apple”, opisało urządzenie jako „grube”, takie jak Google Home z siatką głośnikową, obejmującą większość tego urządzenia.

Dickson powiedział, że inteligentny głośnik Apple może zostać odsłonięty podczas WWDC 2017 na początku czerwca, ale jak zwykle plany firmy mogą się zmienić.

We wrześniu 2016 r. Bloomberg poinformował, że inteligentne urządzenie domowe Apple jest w fazie prototypowych testów, w tym zarówno większy, jak i mniejszy model zgodny z obecną linią produktów Echo firmy Amazon. Jednak w tym czasie raport ostrzegał, że te przygotowania firmy Apple nie gwarantują, że ostateczny produkt zostanie wypuszczony.

Raport mówił, że inteligentne urządzenie domowe Apple mogłoby kontrolować inne inteligentne urządzenia, zamki, światło i zasłony za pomocą poleceń głosowych Siri. Dodano, że niektóre prototypy testowe obejmują nawet czujnik rozpoznawania twarzy, poparte wcześniejszym raportem CNET, twierdząc, że urządzenie może mieć wbudowaną kamerę do rozpoznawania twarzy.

Dickson jest najbardziej znany z powodu wycieku różnych części iPhone’a i iPada z zagranicznych źródeł, ale jego najnowsze informacje przypuszczalnie pochodzą ze źródeł bezpośrednio w Apple, przez co ciężej określić ich wiarygodność.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx