czwartek, 27 stycznia

Firma Apple zatrudniła Jeffa Norrisa, znanego eksperta w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości, który założył Biuro Innowacji Operacji Misyjnych w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA – donosi Bloomberg.

Norris dołączył podobno do firmy Apple jako senior manager pracujący w zespole rozszerzonej rzeczywistości prowadzonym przez Mike’a Rockwella, który wcześniej prowadził Dolby Labs. Mówi się, że zespół pracuje nad inteligentnymi okularami rozszerzonej rzeczywistości, a także funkcjami AR w przyszłych wersjach iPhone’a.

Przed wstąpieniem do firmy Apple, Norris pracował w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, gdzie był zatrudniony od 1999 roku. Wraz z powstaniem Biura Innowacji Operacji Misyjnych założył laboratorium zajmujące się rozwojem interfejsów ludzkiego systemu operacyjnego i prowadził wiele projektów koncentrujących się na interakcji człowieka z systemami z naciskiem na wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość.

Na swojej stronie internetowej Norris prezentuje przemówienie, które dał na temat rozszerzonej rzeczywistości i laboratorium firmy Nasa, z których wiele koncentruje się na zestawie słuchawkowym z rozszerzoną rzeczywistością i jego zastosowaniu.

Pod dowództwem Norrisa laboratorium JPL Ops Lab dostarczało Microsoft HoloLens astronautom na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i opracowało oprogramowanie do praktycznego zastosowania HoloLens na Marsie.

Przez ostatnie kilka lat firma Apple pogłębia zainteresowanie rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością, a mówi się również, że dysponuje dużym zespołem pracowników pracującym nad tymi technologiami i poszukującym sposobów ich wykorzystania w przyszłych produktach firmy Apple.

Firma Apple pracuje zarówno nad wirtualnym zestawem słuchawkowym, jak i inteligentnymi okularami, mając na celu wypuszczenie tego ostatniego w 2018 roku. Słyszeliśmy również plotki sugerujące, że funkcje rozszerzonej rzeczywistości mogą zostać włączone do telefonu iPhone, być może już w iPhone’ie 8, który zostanie wydany we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x