czwartek, 25 lipca

Intel ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek nowych chipów Tiger Lake 11. generacji, które są przeznaczone do użytku w laptopach. Nowe chipy posiadają zintegrowaną grafikę Xe, obsługę Thunderbolt 4, USB 4, PCIe Gen 4 i WiFi 6.

Intel nazywa chipy Tiger Lake, zbudowane w 10-nanometrowym procesie „SuperFin”, najlepszymi na świecie procesorami do cienkich i lekkich laptopów. Chipy Tiger Lake oferują znaczny wzrost efektywności i wydajności w porównaniu z układami Ice Lake poprzedniej generacji.

Według Intela, nowe chipy oferują o 20 procent lepszą wydajność procesora niż chipy Ice Lake. Zintegrowana grafika Iris Xe jest lepsza niż 90 procent wszystkich oddzielnych procesorów graficznych do notebooków sprzedawanych w zeszłym roku i oferuje nawet dwukrotnie większą wydajność grafiki oraz 5-krotnie lepszą wydajność sztucznej inteligencji.

Dostępnych jest dziewięć nowych jednostek w procesorach Core i3, Core i5 oraz Core i7 z częstotliwościami taktowania do 4,8 GHz.

Intel twierdzi, że jesienią tego roku nowe procesory Tiger Lake będą dostępne w ponad 50 laptopach i wymienił kilku partnerów takich jak Acer, Dell, HP, Lenovo i Samsung, ale nie było wśród nich Apple. W związku z tym, że chipy Tiger Lake są przeznaczone do laptopów o niższej mocy i maksymalnie 28 W, jest mało prawdopodobne, że Apple kiedykolwiek ich użyje.

Apple przechodzi w tym roku na chipy Apple Silicon oparte na ARM, a plotki wskazują, że 13-calowy MacBook Pro i MacBook Air będą jednymi z pierwszych maszyn, które otrzymają chipy Apple Silicon. Jeśli następna generacja MacBooka Air wykorzysta Apple Silicon, Apple nie będzie musiał stosować chipów Tiger Lake.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx