sobota, 2 marca

Porty Thunderbolt są obecnie najszybszymi portami na rynku, a Intel już chce przyspieszyć je jeszcze bardziej i to w najbliższej przyszłości. W celu zwiększenia wydajności Thunderbolt, Intel pracuje nad obsługą magistrali PCI-Express 3.0, która będzie w stanie znacznie zwiększyć szybkość transmisji danych.

Thunderbolt istnieje na rynku ledwie rok, ale fakt, że Intel chce już dokonywać ulepszeń może oznaczać, że technologia stanie się podstawą wszystkich komputerów. Komputery z Thunderbolt komunikują się z urządzeniami wykorzystując technologię PCI-Express 2.0. Mimo że PCIe 2.0 jest niezwykle szybkie i posiada przepustowość 5 gigatransferów na sekundę, przejście do PCIe 3.0 przyniesie prędkości do 8 gigatransferów na sekundę.

Magistrala PCIe 3.0 dopiero zaczyna trafiać na rynek. Intel ogłosił niedawno swój nowy procesor Xeon E5, który integruje PCIe 3.0 w procesorze. Ponieważ jest to nowa technologia, zajmie trochę czasu, zanim inni producenci stworzą akcesoria, które będą w stanie ją wspierać. Thunderbolt został wprowadzony w 2011 roku przez Apple i Intel, a Apple użył jej w swojej linii MacBook’ów Pro. Od tego czasu technologia poszła do przodu i została ona także wprowadzona do iMac’ów i MacBook Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx