poniedziałek, 24 czerwca

Instagram, którego właścicielem jest Meta, ogłosił dziś uruchomienie nowej funkcji „Notatki”, która ma na celu umożliwienie użytkownikom Instagrama dzielenia się swoimi przemyśleniami za pomocą tekstu i emotikonów.

Notatki są opisywane jako krótkie posty, które mogą zawierać do 60 znaków, co oznacza, że są podobne do tweeta, ale obsługują mniej słów. Notatki można udostępniać, przechodząc na górę skrzynki odbiorczej, wybierając obserwujących lub osoby z listy bliskich znajomych, a następnie pisząc i udostępniając notatkę. Notatki będą wyświetlane u góry skrzynki odbiorczej przez 24 godziny, a odpowiedzi będą wyświetlane jako wiadomości na czacie.

Instagram wkrótce wdroży również profile grupowe, które pozwolą wielu użytkownikom udostępniać posty i historie za pośrednictwem dedykowanego, wspólnego profilu.

W fazie testów jest również nowa funkcja Candid Stories, a Instagram ma na celu dodanie funkcjonalności podobnej do BeReal. Candid Stories są widoczne tylko dla tych, którzy również udostępniają własne Candid Stories i mają służyć do „dzielenia się tym, co teraz robisz”. Instagram będzie codziennie wysyłał powiadomienia o opublikowaniu Candid Stories, chyba że to ustawienie jest wyłączone.

Notatki są wdrażane od dzisiaj, podczas gdy Candid Stories są w fazie testów i będą dostępne dla niektórych użytkowników. Profile grupowe zostaną udostępnione w najbliższej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx