poniedziałek, 22 lipca

Instagram testuje nową funkcję, która wyśle alert za każdym razem, gdy zrobimy zrzut ekranu z relacji, skutecznie porzucając praktykę potajemnego robienia zrzutów ekranu z tymczasowych postów na tym portalu społecznościowym.

Wiadomość o nowej funkcji została udostępniona na Twitterze przez użytkownika, który opublikował zdjęcie komunikatu ostrzegawczego dotyczącego zrzutów ekranu. Instagram planuje oferować jednorazowe ostrzeżenie, dla osób wykonujących zrzut ekranu ostrzegające, że kolejne zrzuty ekranu lub nagrania ekranu będą widoczne dla osoby, która opublikowała tę relację.

Funkcja jest testowana z niewielką liczbą użytkowników. Uczestnicy mogą zobaczyć, kto zrobił zrzut ekranu swojej relacji, przechodząc do listy przeglądających wątki i sprawdzając, czy obok nazwisk znajdują się ikony aparatu. Ikona flash oznacza użytkownika, który zrobił zrzut ekranu.

Instagram nie planuje wysyłać powiadomień po wykonaniu zrzutu ekranu relacji, ale będzie to widoczne na liście osób, które obejrzały tę relację.

Instagram potwierdził serwisowi TechCrunch, że funkcja ta jest właśnie w fazie testów: „Zawsze testujemy sposoby na poprawę działania Instagrama i ułatwiamy dzielenie się każdą chwilą z osobami, które są dla Ciebie ważne”.

Nie jest jeszcze jasne, czy i kiedy Instagram oficjalnie wprowadzi tę funkcję.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx