wtorek, 30 maja

Funkcja ładowania indukcyjnego to coś na co czekało wielu użytkowników iPhone’a. Niestety Apple nie dał takiej możliwości w swoim najnowszym urządzeniu. Zapowiedział jednak taką formę ładowania w swoim zbliżającym się Apple Watch. Jednak użytkownicy iPhone’ów też mogą ją w pewnym stopniu posiadać. A wszystko to za sprawą zestawu Fuel iON firmy Patriot.

Patriot Fuel iON pozwala użytkownikom iPhone’a 5/5S zapomnieć o kablach Lightning i stałego podłączenia urządzenia do gniazdka w trakcie ładowania.

Zestaw składa się z dwóch części. Pierwsza to coś w rodzaju obudowy na telefon, którą zakładamy na iPhone’a. Oferuje ona solidną ochronę urządzenia i jego krawędzi przed upadkiem. Jego osłona chroni także sam ekran przed zarysowaniem ze względu na lekko wysunięte boki. Obudowa oferuje łatwy dostęp do przycisków, portów i aparatu. Zestaw posiada wbudowany obwód chroniący przed przepięciami, skokiem napięcia i zwarciem. Niestety, jak w przypadku każdej obudowy powiększa ona rozmiar urządzenia i jego wagę. Nie jest to może aż tak widoczne jak w przypadku obudowy z dodatkową baterią, ale rozmiar jest jednak większy. Oczywiście, nie trzeba trzymać telefonu w obudowie przez cały czas, a jej montaż/demontaż odbywa się bardzo łatwo.

Patriot-Fuel-ion-charging-case-horizontal

Druga część zestawu to element ładujący. Tu firma daje nam kilka możliwości. Do dyspozycji mamy klasycznie wyglądający dock na telefon, który ładuje urządzenie, gdy tylko położymy w nim iPhone’a. Dock podłączamy do złącza USB komputera lub zasilania zewnętrznego za pomocą dołączonego kabla USB Micro.

Mamy też do dyspozycji okrągłą płytkę ładującą, który wykorzystuje technologię magnesu neodymowego, aby automatycznie zabezpieczyć telefon przed bezpośrednim kontaktem z ładowaną bazą. Gdy położymy telefon na płytce automatycznie rozpocznie się jego ładowanie.

Patriot-Fuel-ion-charging-case-pad

Firma pomyślała także o kierowcach, tworząc uchwyt samochodowy pełniący rolę ładowarki, Mocuje ją się jak tradycyjny uchwyt do szyby lub deski rozdzielczej. Zamontowany w nim telefon automatycznie się doładowuje co sprawdza się bardzo dobrze podczas korzystania z telefonu jako nawigacji.

Patriot-Fuel-ion-charging-case-car-mount

Patriot Fuel iON ma jeszcze jedną ważną cechę, która wyróżnia go od innych bezprzewodowych technologii ładowania indukcyjnego. Ładowanie przez Fuel iON odbywa się przy zastosowaniu własnego złącza Lightning iPhone’a co powoduje, że jego czas jest taki sam jak za pomocą normalnego, przewodowego połączenia.

Jeśli zatem potrzebujecie solidnej obudowy na iPhone’a 5/5S oraz stacji dokującej, a przy chcecie zobaczyć korzyści z bezprzewodowego to Patriot Fuel iON jest dobrym rozwiązaniem. Produkty mu towarzyszące – czy to okrągły pad do ładowania czy uchwyt samochodowy – na pewno przyda się w domu jak i w samochodzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx