sobota, 2 lipca

iPad Air 2

Samsung dostarczy Apple wyświetlacze dla drugiej generacji iPada Air oraz 12,9-calowego „iPada Pro’ jeszcze w tym roku, informuje koreański inews24 (przez Digitimes). Koreańska firma rozpocznie produkcję wyświetlaczy w najbliższych miesiącach, a mówi się, że panele będą zawierać technologię IPS podobną do tych z obecnej linii iPadów.

Jeżeli doniesienia te okażą się prawdziwe, to jest prawdopodobne, że Apple będzie miał stały dopływ paneli do pierwszej partii iPadów Air 2, których sprzedaż może się rozpocząć w zbliżającym się okresie zakupów świątecznych. Niektóre doniesienia twierdziły również, że 12,9-calowy iPad Pro może zostać wydany na początku 2015 roku, co może doprowadzić do tego, że albo Samsung stanie się głównym dostawcą wyświetlaczy dla nowych tabletów, albo inni dostawcy nie są w stanie sprostać wymaganiom Apple.

Apple starał się zmniejszyć swoje uzależnienie od Samsunga jako dostawcy z powodu napięć między dwoma firmami. Nie od dziś wiadomo, że stali się największymi konkurentami na rynku urządzeń mobilnych. Jednak zalety technologiczne i zdolności produkcyjne Samsunga jako dostawcy wyświetlaczy okazały się cenne dla Apple na przestrzeni lat, a koreańska firma stała się numerem jeden wśród dostawców wyświetlaczy do iPada w Q1 2014.

IPad Air 2 ma podobno posiadać nieco cieńszy korpus, szybszy procesor A8, 2 GB pamięci RAM oraz dotykowy czytnik Touch ID. Tymczasem o 12,9-calowym iPadzie Pro mówi się na razie tylko tyle, że ma posiadać bardziej wydajny procesor A8X i wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx