sobota, 13 lipca

Według osób, którzy w miniony weekend zagłębiły się w kod „BridgeOS 2.0” Apple i macOS, nadchodzący iMac Pro może być wyposażony w układ A10 Fusion z 512 MB pamięci RAM. Chociaż pełna funkcjonalność układu A10 nie jest jeszcze znana, to wygląda na to, że chip ten umożliwi obsługę funkcji „Hey Siri”, nawet wtedy, gdy iMac Pro będzie wyłączony.

Jak zauważył Steven Troughton-Smith, chip A10 zarządza procesem rozruchu i bezpieczeństwem iMaca Pro, a dzięki połączeniu z dźwiękiem systemowym, teoretyzuje, że chip może obsługiwać w sposób ciągły obsługę „Hej Siri”.

 

Teorię o „Hej Siri” szybko potwierdził Rambo, który udostępnił zarówno dźwięk rozruchu dla BridgeOS, jak i proces konfiguracji „Hey Siri” odkryty w macOS.

 

Plotki o chipach opartych na ARM, które mają trafić do komputerów Mac krążą od pewnego czasu, a dzięki chipowi T1, który pojawił się w MacBooku Pro by sterować Touch Barem w zeszłym roku, zaczęły przybierać na ilości. T1 był zaledwie pierwszym krokiem w tym procesie, jednak w lutym Bloomberg poinformował, że niestandardowy układ komputerów Mac oparty na procesorach ARM „T310”, podobny do T1, może zostać uwzględniony w przyszłych modelach komputerów Mac i przynieść dodatkowe funkcje, takie jak obsługa „Power Nap „funkcjonalności trybu niskiego poboru mocy.

Zaprezentowany podczas WWDC w czerwcu, komputer iMac Pro ma się pojawić w sprzedaży w przyszłym miesiącu, choć Apple nie podał jeszcze dokładnej daty wypuszczenia zaawansowanego komputera stacjonarnego, którego cena ma się zaczynać od 4 999 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx