poniedziałek, 6 lutego

Facebook ogłosił wypuszczenie nowej aplikacji „Facebook Creator” oraz towarzyszącej jej strony internetowej, z których obie są przeznaczone dla osób, które chcą tworzyć filmy.

Facebook Creator brzmi podobnie do narzędzi dostępnych w serwisie YouTube. Jest on określany jako „punkt kompleksowej obsługi dla twórców wszelkiego rodzaju”, umożliwiający użytkownikom tworzenie oryginalnych filmów, strumieniowe przesyłanie wideo na żywo i łączenie się ze społecznością na Facebooku.

Creator to w rzeczywistości rebranding istniejącej aplikacji Mentions, która wcześniej była dostępna tylko dla zweryfikowanych osób publicznych. Dzięki reorganizacji aplikacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników.

Aplikacja zawiera Live Creative Kit, narzędzie, które jak mówi Facebook, ma na celu ułatwienie tworzenia transmisji na żywo z osobistymi odczuciami. Istnieje możliwość tworzenia i dodawania intro i outro do transmisji na żywo, niestandardowych naklejek na żywo, ramek graficznych i innych.

Dzięki karcie Społeczność twórcy filmów mogą łączyć się ze swoimi fanami i współpracownikami za pomocą ujednoliconej skrzynki odbiorczej, która zawiera komentarze z Facebooka, Instagrama i Messengera.

Sekcja Camera & Stories pozwala twórcom treści dodawać „fajne efekty i ramki” do filmów, a także umożliwia przesyłanie filmów na inne platformy społecznościowe. Wreszcie, opcja Insights zapewnia twórcom treści dane, dzięki którym mogą dostosować swoje filmy do wymagań fanów.

Towarzysząca aplikacji strona Facebook for Creators zawiera samouczki, które „sprawiają, że zawartość lśni”, odpowiada na specyficzne pytania oraz tworzy społeczność twórców, z którymi można się komunikować.

Aplikacja Facebook Creator jest dostępna w App Store za darmo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx