piątek, 29 września

Po wielu fałszywych startach i opóźnieniach, firma IKEA zaktualizowała dziś aplikację Trådfri iOS wraz z notatką informującą, że firma wreszcie dodała „integrację z Apple HomeKit w celu sterowania głosem za pomocą Siri” do swojego systemu inteligentnego oświetlenia.

Po aktualizacji bramki Trådfri właściciele inteligentnych żarówek będą musieli wprowadzić 8-cyfrowy kod, aby ręcznie dodać swoje żarówki do aplikacji Dom. Jeśli posiadacie nową wersję systemu, kod znajduje się na spodzie bramki. Dla właścicieli starszych modeli aplikacja Trådfri wygeneruje kod, który można następnie wpisać w aplikacji Dom i zacząć kontrolować oświetlenie dzięki poleceniom HomeKit i Siri.

IKEA po raz pierwszy potwierdziła, że lampy Trådfri będą kompatybilne z HomeKit w sierpniu, zanim szybko wycofała się z tej deklaracji i zapowiedziała, że aktualizacja nastąpi jesienią. To samo zdarzyło się w październiku, kiedy firma zaczęła wdrażać wsparcie dla HomeKit w aplikacji Trådfri iOS, aby ponownie opóźnić uruchomienie z powodu „trudności technicznych”.

O wprowadzeniu inteligentnego oświetlenia przez sieć IKEA pisaliśmy tutaj, a pełną ofertę sklepu możecie znaleźć tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx