piątek, 3 lipca

Teraz, gdy w ręce różnego rodzaju mediów technologicznych trafia iPhone X, nowy smartfon przechodzi przez różnego rodzaju testy w te związane z Face ID, nową metodą odblokowywania urządzenia. Odkąd nowy system zabezpieczeń biometrycznych iPhone’a jest w czołówce debat i sceptycyzmu, większość recenzji próbuje oszukać identyfikator Face ID. Serwisy Mashable i Business Insider postanowiły przeprowadzić „test bliźniaków”, aby sprawdzić, czy ten sam iPhone X odblokuje się identycznym bliźniętom.

Mashable przeprowadził test, zatrudniając dwie różne pary identycznych bliźniaków, aby spróbować odblokować iPhone’a X. Pierwszy z nich rejestrował swoją twarz w Face ID, a następnie drugi z bliźniaków trzymał iPhone’a X przy swojej twarzy – nie zarejestrowanej w urządzeniu – aby zobaczyć, czy może dostać się do telefonu swojego rodzeństwa. W obu przypadkach testu Mashable, iPhone X z powodzeniem odblokował się używając twarzy niezarejestrowanego bliźniaka.

Co ciekawe, wyniki Business Insider kontrastują bezpośrednio z wynikami Mashable. W swoim teście Business Insider zarejestrował twarz pierwszego z bliźniaków, a następnie po prostu próbował oszukać identyfikator Face ID zakładając kapelusz, okulary i szalik, a system zabezpieczeń firmy Apple zawsze zadziałał. Potem jego identyczny bliźniak podniósł iPhone’a X przed swoją twarzą, ale urządzenie wielokrotnie nie rozpoznało go i najwyraźniej potrafiło rozróżnić różnice między dwoma braćmi.

Warto zauważyć, że sam Apple przyznał, że Face ID może nie być w stanie odróżnić identycznych bliźniąt podczas prezentacji iPhone’a X w dniu 12 września. Phil Schiller powiedział wtedy: „Szansa, że losowa osoba w populacji może spojrzeć na iPhone X i odblokowanie telefon swoją twarzą wynosi około jeden do miliona. Oczywiście statystyki te są niższe, jeśli użytkownik ma bliską genetycznie osobę w rodzinie. Jeśli więc posiadacie na przykład złośliwego bliźniaka, musicie chronić poufne dane hasłem. „

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x