poniedziałek, 27 marca

premiera iPhone 6

Dziś rozpoczęła się oficjalna sprzedaż iPhone’a 6 w Polsce. Choć urządzenia za naszą zachodnią granicą dostępne były już od miesiąca, nie każdy miał możliwość ich zakupu w ten sposób. Serwisy aukcyjne też nie zachęcały do zakupu swoimi abstrakcyjnymi cenami. 

Sprzedaż, jako pierwszy, zaraz po północy rozpoczął salon iSpot na Marszałkowskiej w Warszawie. Salon zorganizował z tej okazji specjalny event. Ku mojemu zaskoczeniu zainteresowanie nim było naprawdę duże. Pomimo chłodu na zewnątrz przed sklepem utworzyła się dość znaczna kolejka. Oczekiwanie kolejkowe ułatwiały hostessy rozdające gorące napoje i ciastka, dzięki czemu czas absolutnie się nie dłużył. Dokładnie minutę po północy drzwi salonu zostały otwarte i pierwsi oczekujący ustawili się po swoje wyczekiwane urządzenia.

IMG_3001

Co do dostępności samych urządzeń, salon dość dobrze przygotował się na klientów. W dość dużej ilości były dostępne 16GB model iPhone’a 6. Niestety zawiódł brak modeli z wyższą pojemnością, która według przeprowadzonych w kolejce rozmów była najbardziej wyczekiwana. Salon nie otrzymał podobno modeli 64GB. Na pocieszenie były w ofercie wszystkie pojemności większego modelu 6 Plus. Czyżby założono, że w Polsce też będą się cieszyć taką popularnością jak w Stanach. Tego nie wiadomo. Kilka minut po północy pierwsi klienci zaczęli opuszczać sklep ze swoimi zakupami.

Poza iSpotem, oficjalną sprzedaż rozpoczęli dziś także wszyscy oficjalni resselerzy Apple. Telefon pojawił się również od dziś w ofercie wszystkich operatorów komórkowych.

Z nieco mniejszymi fanfarami od dziś rozpoczęła się także sklepowa sprzedaż innych niedawno ogłoszonych urządzeń Apple. Na półki sklepowe trafiły dwa nowe modele iPadów – iPad Air 2 i iPad mini 3.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx