wtorek, 20 lutego

Zdaniem niektórych osób należących do Vision Products Group firmy Apple osiągniecie „idealnej formy” zestawu Apple Vision Pro może zająć cztery kolejne generacje urządzenia. Tak twierdzi dobrze ustosunkowany reporter Bloomberga, Mark Gurman.

W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman twierdzi, że część zespołu pracującego nad zestawem Vision Pro ma wrażenie, że pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, zanim urządzenie będzie można uznać za wystarczająco dopracowane, aby klienci mogli z niego korzystać na co dzień.

Chociaż nie jest jasne, co zespół programistów Apple uważa za „idealną formę” urządzenia, łatwo jest kierować się wskazówkami od niektórych pierwszych użytkowników, których problemy z urządzeniem pierwszej generacji dotyczyły zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.

Wielu użytkowników Vision Pro uważa, że sam zestaw jest zbyt ciężki i nieporęczny do długotrwałego użytkowania, co sprawia, że miniaturyzacja pokoleniowa jest kluczowym kamieniem dla ulepszeń. Inne krytyczne uwagi dotyczyły słabej żywotności baterii, niewystarczającej liczby dedykowanych aplikacji i przewagi błędów w systemie VisionOS.

Jeśli zespołowi Apple uda się rozwiązać te problemy w ciągu czterech generacji – podobnie jak w przypadku iPhone’a, iPada i Apple Watcha – Gurman uważa, że Vision Pro może ostatecznie zastąpić iPada.

Gurman twierdzi, że Apple odniósł „mieszane rezultaty”, próbując pozycjonować iPada jako zamiennik Maca. Pomimo wysiłków Apple, aby uczynić go urządzeniem wielozadaniowym z funkcjami takimi jak Stage Manager, iPad miał trudności z staniem się prawdziwym koniem pociągowym, takim jak Mac. Obecnie iPad znajduje się w zawieszeniu wśród innych produktów Apple. „Urządzenie straciło swoje pierwotne przeznaczenie i stało się bardziej zagmatwanym elementem portfolio produktów Apple” – pisze Gurman.

Jeśli chodzi o Vision Pro, którego cena zaczyna się od 3500 dolarów, „będzie wymagało kilku modernizacji sprzętu, mnóstwa aktualizacji oprogramowania i znacznie lepszego wsparcia ze strony twórców aplikacji i treści, aby faktycznie uczynić zestaw zamiennikiem iPada, jakim miałby być” dodaje Gurman. „Do tego czasu Vision Pro to w zasadzie prototyp – tylko taki, w przypadku którego trzeba zapłacić Apple za przywilej przetestowania go”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx