środa, 28 lutego

12_9_ipad_macbook_air-800x450

Apple planuje wprowadzić swojego dużego, 12,9-calowego iPada na początku 2015 roku, donosi Bloomberg. Aluzje o tablecie, którego roboczo nazwano już „iPad Pro” pojawiły się po raz pierwszy już w połowie 2013 roku, z potencjalną datą premiery w 2014 roku. Najnowsze plotki sugerowały jednak, że plany związane z dużym tabletem zostały zawieszone. Teraz jednak temat znów powraca.

Nowy iPad będzie miał ekran o przekątnej 12,9 cali, powiedzieli ludzie, którzy prosili o zachowanie anonimowości, ponieważ dane nie są jawne. Obecnie Apple produkuje iPady z 9,7-calowym oraz 7,9-calowym wyświetlaczem. Firma z Cupertino w Kalifornii pracuje z dostawcami już co najmniej od roku, nad opracowaniem nowej gamy większych urządzeń z ekranem dotykowym, powiedzieli informatorzy.

Według plotek, większy 12,9-calowy iPad będzie miał dużą gęstość pikseli wyświetlacza, który zbliży go do jakości ultra high-definition. Będzie prawdopodobnie posiadać wiele elementów wizualnych oferowanych przez obecnego iPada Air i iPada mini, takie jak ultracienką obudowę i wąskie ramki boczne.

Bloomberg sugeruje, że większy tablet ma „wstrząsnąć linią iPadów” gdyż ich sprzedaż zanotowała spadek w ciągu ostatnich dwóch kwartałów. Większe tablety mogą być skierowane na rynek biznesowy, zwłaszcza po tym jak Apple ogłosił wspólne partnerstwo w tym zakresie z firmą IBM.

Wraz z większym „iPadem Pro” Apple pracuje również nad drugą generacją iPada Air i iPada mini Retina, w których oczekuje się m.in. ulepszonych procesorów i czujnika odcisków palców Touch ID.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx