poniedziałek, 27 maja

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, podczas konferencji otwierającej tegoroczne WWDC w przyszłym tygodniu Apple skupi się na trzech głównych tematach w tym na „kilku nowych komputerach Mac”, tworząc jedną z najdłuższych prezentacji firmy.

W udostępnionym dziś tweecie Gurman informuje, że tegoroczna myśl przewodnia WWDC skupi się na ogłoszeniu „kilku” nowych modeli komputerów Mac, zestawu Apple do rzeczywistości mieszanej oraz szeregu znaczących aktualizacji systemów operacyjnych. Całkowicie nowy, 15-calowy model MacBooka Air jest jedynym komputerem Mac, który potwierdziły wcześniejsze plotki. Nie jest jednak jasne, jakie inne modele komputerów Mac mogą się pojawić.

W zeszłym tygodniu Gurman poinformował, że Mac Studio, 13-calowy MacBook Air M2 i 13-calowy MacBook Pro M2 mogą kwalifikować się do odświeżenia podczas konferencji, potencjalnie sugerując, że odświeżenie przynajmniej jednego z tych komputerów może być faktycznie planowane. Mówi się, że 13-calowe modele ‌MacBooka Air‌ i MacBook Pro z czipem M3 są w fazie rozwoju, ale pierwsze komputery Mac ‌M3‌ mają zostać wprowadzone na rynek dopiero pod koniec roku.

Apple wprowadził na rynek Mac Studio w maju 2022 roku, oferując go z czipami M1 Max i M1 Ultra. Pomimo wprowadzenia na rynek szeregu komputerów Mac z układami ‌M2‌, ‌M2‌ Pro i ‌M2‌ Max, Apple nie odświeżył jeszcze ‌Mac Studio‌. Gurman uważa, że trwają prace nad dwoma nowymi modelami Mac Studio, ale nie jest pewien, kiedy zostaną wprowadzone na rynek.

Ze względu na ogromną ilość tego, co Apple ma ogłosić na WWDC, Gurman spodziewa się, że prezentacja „będzie jedną z najdłuższych w historii Apple i z łatwością przekroczy dwie godziny”. Zeszłoroczna konferencja otwierająca WWDC trwała około godziny i 50 minut. Obejmowała zapowiedź iOS 16, iPadOS 16, macOS 13 Ventura, watchOS 9, czipu ‌M2‌, odświeżonego 13-calowego MacBooka Pro oraz przeprojektowanego ‌MacBooka Air‌.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx