środa, 21 lutego

Zgodnie z odkryciem dokonanym po rozłożeniu na części nowego komputera Mac Studio przeprowadzonym przez kanał Max Tech na YouTubie, pamięć masowa SSD Mac Studio nie jest lutowana i można ją rozbudować.

W szczegółowym filmie przedstawiającym nowego Mac Studio Max Tech ujawniła, że pamięć SSD tego komputera znajduje się w dwóch gniazdach i jest stosunkowo łatwa do usunięcia lub wymiany, ponieważ nie jest przylutowana. Poszczególne kości SSD można wymieniać między dwoma gniazdami i wydają się być modułowe.

Na swojej stronie Apple twierdzi, że pamięć SSD Mac Studio jest „niedostępna dla użytkownika” i zachęca użytkowników do skonfigurowania urządzenia z odpowiednią ilością pamięci w momencie zakupu. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że wnętrze Mac Studio pozostaje trudno dostępne z zewnątrz. Gumowy pierścień na podstawie urządzenia musi zostać usunięty, aby odsłonić cztery śruby, które umożliwiają otwarcie urządzenia, ale po wejściu do środka dostęp do dysku SSD jest dość łatwy.

Max Tech zasugerował, że Apple może zaoferować rozbudowę pamięci masowej SSD w późniejszym terminie, podobnie jak wprowadził zestaw do rozbudowy pamięci masowej Mac Pro w połowie 2020 roku.

Pamięć SSD w innych komputerach Mac z chipem Apple Silicon, takich jak MacBook Pro, MacBook Air i Mac mini, jest przylutowana na miejscu i nie można jej łatwo rozbudować, choć niektórzy wykwalifikowani technicy próbowali to zrobić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx